Gotowy II etap Art Modern. Jesienią ruszy adaptacja zabytkowej elektrowni

2020.08.14

Zakończyła się realizacja II etapu łódzkiego osiedla Art Modern, w ramach którego odsłonięta została kolejna instalacja artystyczna nawiązująca do sztuki muralu. Deweloper zapowiedział jednocześnie rewitalizację zabytkowej elektrowni parowej, w której powstaną lofty.

Osiedle Art Modern to łódzki kompleks, który powstaje przy ulicy Wróblewskiego i oprócz nowych budynków, inwestycja składa się również z zrewitalizowanej zabytkowej elektrowni parowej. Obiekt jest pamiątką po fabrykanckiej przeszłości miasta.

Mieszkańcy odebrali już klucze do nowych mieszkań z II etapu osiedla. Łącznie w tej części kompleksu Art Modern powstały 73 lokale, z czego zdecydowana większość znalazła swoich nabywców. Jednocześnie doszło do odsłonięcia kolejnej instalacji artystycznej nawiązującej do sztuki muralu.

Z kolei jesienią br., rozpoczną się prace rewitalizacyjne zabytkowej elektrowni parowej, w której zaplanowano 12 stylowych loftów. W ofercie znajdą się zarówno dwupoziomowe, ponad stumetrowe penthouse’y z możliwością zaaranżowania ogromnego tarasu, jak i kompaktowe lofty o powierzchni zaczynającej się już od 43 metrów kwadratowych.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się także prace budowlane II etapu osiedla Art Modern. W tej części inwestycji powstanie 106 mieszkań od 25-metrowych kawalerek po mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe, ponad stumetrowe apartamenty znajdujące się na ostatnim, piątym piętrze. Docelowo osiedle przy Wróblewskiego zaoferuje prawie 400 mieszkań.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.