W przyszłym roku rusza budowa Orientarium w Łodzi

2016.09.15

W przetargu na realizację łódzkiego Orientarium wpłynęły dwie oferty i obie mieszczą się zakładanym pułapie cenowym, jaki Ogród Zoologiczny przeznaczył na tę inwestycję.

Tańszą ofertę złożyła firma Mosty Łódź, która wyceniła prace na 224 mln zł brutto, natomiast Inter-System zaproponował 314 mln zł brutto. Łódzki Ogród Zoologiczny przy wyborze ofert będzie brał pod uwagę doświadczenie firm i kadry.

Umowa z firmą, która wybuduje Orientarium ma zostać podpisana w październiku bieżącego roku, tak żeby prace budowlane ruszyły w połowie 2017 roku.

Na połowie obecnego terenu zoo, powstać mają pawilony, wybiegi oraz woliery. Dodatkowo w Orientarium znajdzie się również zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni około 20 000 metrów kwadratowych.

Orientarium w Łodzi będzie ogromną nowoczesną ekspozycją wodno-lądową fauny z elementami kultury strefy orientalnej o powierzchni około 7,5 ha. W kompleksie zobaczymy takie gatunki zwierząt jak orangutany, langury, anoa, tapiry malajske, gawialy, pantery mgliste, rekiny oraz płaszczki.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2019 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.