W Nowym Centrum Łodzi powstają mieszkania na wynajem


2021.06.17
Autor: Urbanity.pl
Przy ulicy Tuwima 64 powstanie pierwsza inwestycja dewelopera Vantage Development w Łodzi. Będzie to budynek wielorodzinny oferujący mieszkania na wynajem.

Na działce mającej 6 500 mkw. powierzchni, zlokalizowanej pomiędzy ul. Tuwima, Targową oraz al. Scheiblerów w Nowym Centrum Łodzi rozpoczęła się oficjalnie budowa inwestycji, która zaoferuje 255 mieszkań na wynajem Vantage Rent.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Design Lab Group, której główną inspiracją do powstania budynku była industrialna przeszłość Łodzi. Nowa inwestycja ma harmonijnie wpisać się w otoczenie dawnej elektrociepłowni EC1. Tuwima 64 będzie obiektem o kształcie zbliżonym do litery "F". Niższa, 7-kondygnacja część projektu usytuowana jest wzdłuż ulic, wyznaczających granice działki. Dodatkowo, w jej głębi zlokalizowano dwie „wieże” o 9 kondygnacjach.

W ramach inwestycji deweloper zaplanował również remont magazynów, w których znajdą się przestrzenie biurowo-usługowe, natomiast kamienicę przy ulicy Pomorskiej zaadoptuje pod mieszkania na wynajem.

Budowa już się rozpoczęła, a zakończenie prac budowlanych wraz z wykończeniem mieszkań zaplanowano na koniec 2022 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mostostal Warszawa, która za realizację projektu otrzyma ponad 48 mln zł netto.

Budynek wielorodzinny z mieszkaniami to nie jedyna inwestycja Vantage Development, którą zrealizuje Vantage Development w Łodzi. Spółka zakupiła jeszcze 2 inne nieruchomości (ul. Pomorska, ul. Rembielińskiego) oraz wciąż poszukuje nowych lokalizacji pod projekty Vantage Rent. Łącznie do 2025 roku w Łodzi powstanie minimum 1 500 mieszkań na wynajem marki. Dwie z 3 inwestycji będą wymagały przeprowadzenia procesów rewitalizacji zabytkowych zabudowań.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.