W Łodzi wyrośnie biurowiec Fabryczna Office

2018.02.06

Po rozpoczęciu budowy biurowca Brama Łodzi, szykuje się kolejna duża inwestycja biurowa w tym mieście. Jeszcze w tym roku wystartuje budowa nowoczesnego kompleksu biurowego Fabryczna Office.

Holenderska pracownia architektoniczna MVRDV, zaprezentowała najnowsze wizualizacje oraz szczegóły inwestycji - Centrum Biurowe Fabryczna. Kompleks biurowy powstanie w centrum Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Jana Kilińskiego.

Tego lata rozpocząć ma się budowa nowoczesnego kompleksu biurowego, którego centrum punktem będzie 14-kondygnacyjna wieża o powierzchni najmu na poziomie 27 000 metrów kwadratowych. Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe o powierzchni 4 000 mkw. Biurowiec dysponował będzie publicznym dziedzińcem, który powstał przy współpracy z holenderską pracownią Lola Landscape Architects.

Inspiracją dla architektów był przemysłowy charakter miasta.

Budowa inwestycji Fabryczna Office ma wystartować latem tego roku, a całość będzie gotowa w 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Fabryczna Office

Komentarze


 • mieszkaniec
  Gość
  2018-02-05 12:41:27
  Chyba pierwszy w Łodzi ciekawy projekt architektoniczny do realizacji . To cieszy bo po wystandaryzowanych , niskich i rozległych klockach w NCŁ powstanie obok zupełnie coś innego . Szkoda tylko , że pierwotna wersja NCŁ z projektami Libeskind'a czy Gehry'ego (architektów z łódzkimi korzeniami ) upadła bo razem tworzyłyby przyciągającą nie tylko oko zabudowę .

 • Mieszkaniec
  Gość
  2018-02-05 14:09:36
  Dziura w ziemi straszy od dawna a miejsce super. Cieszy że nareszcie więcej konkretów, czekam na start budowy .
  Okolica zmienia się na duży plus, choć pewnie to żecz gustu. Bez urazy dla wszystkich zwolenników strzelistych wież, coś wyższego niż XVp - mile widziane !

 • gosciu
  Gość
  2018-02-05 18:59:44
  Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z zaprezentowanym projektem to Brama Miasta się chowa. Inwestycja, która miała na celu stworzenie wizytówki, budynku kojarzącego się z miastem (jak n. PKiN w W-wie) nie spełnia nawet pierwotnych założeń "bramy". Niepotrzebny pospiech, wywołany staraniami o Expo zmarnował pewien potencjał, który jak widać można by było lepiej wydobyć. Domniemam tez ze BM wiąże się ze stratami finansowymi dla miasta. Ghelamco zapłaciło za działkę (większa ale o trochę gorszej ekspozycji) 3 x więcej. Miał być szał, a raczej będzie klapa. Z niecierpliwością czekam na dalsze dwa gorące projekty. Skanska co do zasady, w regionach, stawia budynki, które nie powalaj architektonicznie - skierowane do szerszego grona odbiorców biur, czytaj: bardziej dbających o koszty. HB REAVIS i GHELAMCO kojarzą się z większym rozmachem wiec moze być ciekawie:)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.