To będzie jedno z największych centrów rozrywki w Europie. Nowa Sukcesja otworzy się z bogatą ofertą rozrywkową


2023.05.16
Autor: Piotr Maślak
Poznaliśmy nową datę otwarcia centrum rozrywkowo-handlowo-usługowego Nowa Sukcesja w Łodzi. Pierwotnie już latem tego roku mieliśmy zrobić pierwsze zakupy w galerii, jednak teraz właściciel podał nowy termin inauguracji Sukcesji. Wśród nowości znajdzie się m.in. tor gokartow, sztuczne lodowisko, pole do minigolfa czy strefa z automatami do gier elektronicznych.

Nowa Sukcesja to nowy koncept handlowy w miejsce zamkniętej latem 2020 roku galerii handlowej przy alei Politechniki 5. Upadłość spółki Fabryka Biznesu spowodowała, że syndyk podjął decyzję o sprzedaży galerii w celu pokrycia wierzytelności upadłego właściciela. Najwyższą kwotę w przetargu zaproponowała spółka Amush z Raszyna biznesmena tureckiego, która zapłaciła 79,5 mln zł.

Nowa data otwarcia Sukcesji


Nowy właściciel zapowiadał ogromne zmiany w galerii i jej funkcjonowaniu. Początkowo jako datę otwarcia Nowej Sukcesji podawano lato 2023 roku, następnie zima br. Teraz wiadomo, że trzeba będzie poczekać nieco dłużej - do pierwszej połowy 2024 roku.

Jedno z największych centrów rozrywki w Europie


Nową Sukcesję wyróżniać ma olbrzymia strefa rozrywki dla każdej grupy wiekowej. Właściciel zapowiada, że będzie to jedno z największych centrów rozrywki w Europie. Cały najniższy poziom kompleksu zostanie zagospodarowany pod przestrzeń rozrywkowo-rekreacyjną, w tym m.in. plac zabaw z grami interaktywnymi, zainscenizowany sklep, szpital i remizę strażacką, salka do obchodów urodzin, park trampolin, a także ściankę wspinaczkową. Dla nieco starszych dzieciaków przewidziano salę do laserowego paintballa oraz strefę z automatami do gier elektronicznych. Nowa Sukcesja zaoferuje także tor gokartowy, sztuczne lodowisko do gry w curling oraz pole do minigolfa. Łączna powierzchnia tej części galerii wyniesie 22 000 metrów kwadratowych, na której nadal funkcjonowało będzie kino Helios, kręgielnia i klub fitness.

Handel zepchnięty na boczny tor


Oczywiście w zmienionej Sukcesji nie zabraknie sklepów i lokali usługowych, jednak nie będzie to już główna funkcja galerii. Część handlowa mieściła się będzie na dwóch piętrach i łącznie składała się będzie z około sklepów i punktów usługowych oraz nowej, powiększonej strefy restauracyjnej. Do Nowej Sukcesji powróci wielu najemców, którzy prowadzili tutaj swoją działalność już wcześniej.

Całe wnętrze olbrzymiego budynku ma tonąć w zieleni, a jego wystrój ma nawiązywać do fabrycznej historii Łodzi. prace modernizacyjne już trwają i są prowadzone juz na całym obiekcie. Firma Mallson Polska odpowiada za koncepcję komercyjna i wynajem.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2023-05-16 15:42:10
  to nawet nie wygląda na top 100 największych centrów rozrywki w europie. Czy można prosić o weryfikację wypowiedzi właściciela?

 • Otto
  Gość
  2023-05-17 15:41:18
  Nie wypali!

 • Pesymista
  Gość
  2023-05-17 16:32:43
  Oczywiste, że nie wypali

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.