Dawne centrum Sukcesja w Łodzi ponownie się otworzy. Nowa oferta, nazwa i wnętrza


2022.08.16
Autor: Piotr Maślak
W połowie września br., rozpoczną się prace nad przearanżowaniem wnętrz dawnego centrum handlowego Sukcesja w Łodzi. Przy alei Politechniki pojawi się całkiem nowa oferta z rzeczami, jakich w mieście jeszcze nie było.

Dawne centrum handlowe Sukcesja przy alei Politechniki 5 w Łodzi zostało zamknięte latem 2020 roku, po tym, jak spółka Fabryka Biznesu ogłosiła upadłość. Syndyk podjął decyzję o sprzedaży galerii w celu pokrycia wierzytelności upadłego właściciela. Cena wywoławcza wyniosła początkowo 126 mln zł, jednak dopiero szósty przetarg wyłonił nowego właściciela Sukcesji. Została nią spółka Amush z Raszyna biznesmena tureckiego, która zapłaciła 79,5 mln zł. W ostatnich dniach lipca podpisana została umowa sprzedaży.

Nowy właściciel dawnej Sukcesji zapowiada ogromne zmiany. Dawne centrum handlowe ma się otworzyć pod inną nazwą, z nową ofertą i wnętrzem. Już 15 września rozpoczną się prace nad przebudową wnętrz budynku po Sukcesji, który ma stać się bardziej centrum rozrywki niż handlu. Główną przestrzeń w obiekcie zajmą atrakcje dla całych rodzin z dziećmi i młodzieży z ofertą, której w Łodzi do tej pory nie było. Nowy właściciel nie zdradza jeszcze szczegółów, ponieważ projekt jest jeszcze w trakcie tworzenia.

Wstępny harmonogram inwestycji zakłada, że otwarcie dawnej Sukcesji ma nastąpić latem 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.