Sukcesja w Łodzi sprzedana. Jaka przyszłość czeka centrum handlowo-rozrywkowe?


2022.03.30
Autor: Urbanity.pl
Dopiero na szóstym przetargu na zakup centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi udało się znaleźć nowego właściciela obiektu. Cena wywoławcza za galerię została podbita dwukrotnie.

Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi ma już nowego właściciela. Przetarg na zakup odbył się 29 marca przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście. Zainteresowane były trzy podmioty, a najwyższą ofertę złożyła spółka Amush Investment Group. Cena wywoławcza obiektu wynosiła 75 mln zł i po kilku przebiciach osiągnęła kwotę 79,5 mln zł.

Teraz do 29 lipca firma tureckiego biznesmena ma podpisać akt notarialny potwierdzający transakcję. Nie jest znana przyszłość Sukcesji, ponieważ nowy właściciel nie złożył żadnej deklaracji. Prawdopodobne wydaje się podtrzymanie funkcji handlowej, ponieważ spółki Sabri Bekdasa, który w latach 2000–2002 dał się poznać jako prezes klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin, były zaangażowane również w centra handlowe.

Sukcesja to centrum handlowe zlokalizowane u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego w Łodzi. Obiekt został zamknięty latem 2020 roku, a powodem było zadłużenie pierwszego właściciela, spółki Fabryka Biznesu.

Komentarze


  • Wąsaty
    Gość
    2022-06-29 12:25:11
    Mają to przerobić na fabryke tureckich dywanów.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.