Czy łódzka Sukcesja wreszcie znajdzie nowego właściciela? Zainteresowani są m.in. biznesmeni z Rosji i Ukrainy


2022.02.21
Autor: Urbanity.pl
Po raz szósty wystawiona zostanie na licytację galeria handlowa Sukcesja w Łodzi, do której handel już raczej nie wróci.

Pięć poprzednich prób wyłonienia nowego właściciela galerii handlowej Sukcesja w Łodzi nie powiodło się, ponieważ do przetargów nikt się nie zgłosił. Cena za zamknięty obiekt przy alei Politechniki spadła z 126 mln zł do 75 mln zł. 29 marca odbędzie się kolejny przetarg.

Tym razem pojawiło się zainteresowanie kupnem nieczynnej galerii handlowej. Podobno jest kilkunastu biznesmenów, głównie z Rosji i Ukrainy, którzy żywo interesowali się obiektem w drugiej dekadzie lutego. Mało prawdopodobny wydaje się także powrót handlu do łódzkiej Sukcesji, ponieważ podmioty, które wyrażają zainteresowanie jej kupnem, badają możliwości zmiany funkcjonalności obiektu z handlowego na mieszkaniowy. Sprawdzają np., czy gmach można by nadbudować o dodatkowe piętro lub postawienie dobudówki.

Przypomnijmy, że centrum handlowe Sukcesja powstało w 2015 roku, a latem 2020 roku zostało zamknięte z powodu zadłużenia pierwszego właściciela, spółki Fabryka Biznesu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.