Rusza realizacja najbardziej luksusowego apartamentowca w Łodzi. 72-metrowy wieżowiec przy Piotrkowskiej


2022.04.25
Autor: Urbanity.pl
W centrum Łodzi wbita została symboliczna łopata pod budowę nowoczesnego apartamentowca Golden Tower, którego inwestorami są łódzcy biznesmeni Piotr Misztal i Andrzej Jankowski.

Golden Tower ma być najbardziej luksusowym apartamentowcem w Łodzi i jego nową wizytówką - tak projekt przedstawiają jego dwa inwestorzy - Piotr Misztal i Andrzej Jankowski. 22 kwietnia wbita została pierwsza łopata, która oficjalnie rozpoczęła budowę wieżowca.

Inwestycja przy Piotrkowskiej 154 składała się będzie z 72-metrowego wieżowca, w parterze którego znajdą się lokale gastronomiczne, strefa wejściowa oraz wjazd do parkingu. Od piątej kondygnacji apartamentowiec oferował będzie luksusowe mieszkania, przy czym na VI i VII piętrze lokatorzy będą mieć do dyspozycji basen i strefę relaksu. Wieżowiec ma zapewniać komfort 5-gwiazdkowego hotelu i najnowsze rozwiązania smart home.

Działkę pod budowę 23-kondygnacyjnego apartamentowca Golden Tower, Piotr Misztal kupił od miasta w 2018 roku i pierwotnie miał pomysł budowy nawet 110-metrowego wieżowca. Inwestycja zyskała aprobatę służb konserwatorskich, a także zgodę Rady Miejskiej, dopiero w momencie jego obniżenia do wysokości 72 metrów.

Cena apartamentu w Golden Tower zaczyna się od 30 000 zł za mkw. Wiadomo, że w budynku zamieszkają obaj inwestorzy, a także m.in. detektyw Krzysztof Rutkowski. Możliwe, że w wieżowcu swoje mieszkanie będzie miał również Michał Wiśniewski, czy Dorota „Doda” Rabczewska.

Obecnie na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154 trwają prace przygotowawcze. W tej części inwestycji konieczne jest przeniesienie poza obręb działki wszystkich biegnących pod ziemią sieci (c.o., wod.-kan. i in.). Najprawdopodobniej wieżowiec zacznie piąć się w górę na początku 2023 roku i zakończyć po minimum 12 miesiącach.

Komentarze


  • BP
    Gość
    2022-04-25 13:05:13
    Ta bryła tego apartamentowca to tak mi jakoś się kojarzy z hotelem w Chicago bardzo znanego biznesmena/polityka

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.