Rusza budowa ogromnego kompleksu fauny i flory azjatyckiej Orientarium w Łodzi

2018.09.26

Zakończyły się wszelkie formalności związane z realizacją łódzkiego Orientarium, co sprawia, że wykonawca inwestycji może przystąpić do budowy kompleksu.

Rozpoczął się pierwszy etap prac na działce, na której za parę lat powstanie ogromny kompleks pawilonów i wybiegów dla zwierząt - Orientarium. W pierwszej kolejności powstanie wykop pod płytę fundamentową, a już pod koniec roku rozpocznie się montaż ścian. Ponad poziom ziemi inwestycja będzie widoczna na początku 2019 roku, kiedy to zacznie się realizacja głównego budynku.

W łódzkim Orientarium pojawią się nowe gatunki zwierząt - orangutany, pantery mgliste czy rekiny. Ogród zoologiczny wznowi również hodowlę do niedawna posiadanych gatunków, m.in. słoni indyjskich.

Oficjalne otwarcie Orientarium w Łodzi zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku. Koszt realizacji projektu to 262 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum z firmą Mosty Łódź na czele.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2018-10-04 02:07:14
  Może najpierw wodę i kanalizację doprowadzić do mieszkań, doprowadzić do porządku setki ulic gruntowych, a dopiero później wydawać pieniądze podatników na takie fanaberie jak orientarium i targi ogrodnicze.

 • Kamil
  Gość
  2018-10-04 15:30:49
  Skoro biorą się za to, to znaczy że zaspokoili potrzeby pierwsze.

 • Gość 2
  Gość
  2019-01-15 11:27:18
  Raczej nie zaspokoil co widać w mieście. Poza tym wszędzie dziury w drogach.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.