Powstaje II etap łódzkiej inwestycji Ilumino


2017.05.11
Autor: Urbanity.pl
Trwa budowa 17-kondygnacyjnego projektu mieszkaniowego, w pobliżu Piotrkowskiej w Łodzi. Jest to drugi etap osiedla realizowanego przez firmę Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o.

Ilumino II będzie najwyższą inwestycją mieszkaniową w Łodzi. W 16-piętrowym budynku powstaną 274 mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 30-metrowych kawalerek po ponad 100-metrowe apartamenty. W wybranych mieszkaniach na wyższych piętrach, oprócz balkonu, loggi lub tarasu, zaprojektowano prywatne ogródki.

Budynek przy ulicy Kilińskiego zostanie połączony z zabytkową zabytkową Resursą Rzemieślniczą z początków XX wieku. Obecnie na budowie zakończył się etap prac zabezpieczających wspomnianą konstrukcję. W 90% gotowe są słupy i ściany żelbetowe na poziomie -1. Niebawem całą konstrukcję przykryje strop, a inwestycja zacznie piąć się do góry.

W pierwszym etapie inwestycji Ilumino powstało 243 lokali mieszkalnych.

Inne wiadomości o Apartamenty Ilumino II, Mota-Engil Real Estate Management

Komentarze


 • ALERT
  Gość
  2017-05-15 15:05:07
  ILUMINO II będzie najwyższą nowobudowaną inwestycją mieszkaniową w ŁODZI . Autor artykułu nie miał widocznie zielonego pojęcia co pisze . Najwyższy budynek mieszkalny w ŁODZI ma 25 kondygnacji , więc jako nowa inwestycja zgoda to najwyższy budowany obecnie budynek mieszkalny, ale nijak żadną miarą nie stanie się najwyższym budynkiem mieszkalnym w Łodzi bo pomiędzy 25 kondygnacjami a 17 kondygnacjami jest jednak spora różnica .

 • Biużowce
  Gość
  2017-05-15 19:05:40
  Najwyższy wybudowany budynek mieszkalny w Łodzi powinien mieć 55 kondygnacji.

 • ALERT
  Gość
  2017-05-16 00:03:10
  OKey ale co z tego przyjdzie że tu napiszesz coś takiego ? To trzeba przekonywać inwestorów by w takim kierunku wysokiej zabudowy w Łodzi szli . A przede wszystkim musisz isc do MPU by nie tworzyli ograniczających wysokość zabudowy mpzp i trzeba też udac się do UMŁ i doprowadzić do zmiany architekta miasta Łodzi . Znasz sytuacje jakie mpzp są zatwierdzane ? Jak te miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego ograniczają sztucznie wysokość zabudowy ? Co z tego że tu napiszesz 55 kondygnacji ? Możesz napisać i 105 jak w niektórych miejscach jest w mpzp ograniczenie do 10

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.