Łódź - herb

Łódź

Współtworzyli
Grand Grand
97
AbC AbC
38
Wo92 Wo92
36
bprzybysz bprzybysz
6
Miniaturka Apartamenty Ilumino II

Apartamenty Ilumino II
Łódź, Kilińskiego 121/123

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Kilińskiego
Kod pocztowy
90-049
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
wysokościowa
Funkcja główna
mieszkalny
Status
w budowie
Rozpoczęcie budowy
2016 listopad
Zakończenie budowy
2019 lipiec

Dane techniczne

Wysokość strukturalna
55 m
Wysokość do dachu
55 m
Wysokość architektoniczna
55 m
Kondygnacje nadziemne
17
Lokale mieszkalne
274

Opis

Apartamenty Ilumino II to szestanstopiętrowy wysokościowiec, który jest budowany w mieście Łódź w obszarze dzielnicy Śródmieście przy Kilińskiego 121/123. Konstrukcja gmachu wystartowała w listopadzie 2016, a dobiegnie końca w lipcu 2019 roku. Nieruchomość jest projektem inwestycyjnym Mota-Engil Real Estate Management z Warszawy, spółka Mota-Engil Real Estate Management jest jej generalnym wykonawcą, natomiast projekt architektoniczny jest autorstwa KANON Architekci. Nieopodal znajdują się Apartamenty Ilumino, gmach Kilińskiego 113 oraz Centrum Biznesowe Faktoria.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z garażem w części podziemnej
 • w budynku znajdą się mieszkania o powierzchni wynoszącej od 31 do 110 m2
Ostatnio zmodyfikowano 2018-08-30 14:07:52

Wiadomości o Apartamenty Ilumino II

Powiązane firmy

Forum opinii Apartamenty Ilumino II


 • łodziannn
  Gość
  2016-11-30 01:23:25
  Dla mnie ładne choć przydałoby się więcej kolorów. Niech się Łódź rozwija bo ma świetne położenie i wielu fajnych ludzi!
 • AbC
  AbC
  Użytkownik
  2017-02-28 23:12:13
  UMŁ chce sprzedać narożną działkę na Piłsudskiego przy Kilińskiego. Będą mogły powstać tam budynki do 55 metrów wysokości(wizja architekta miasta) oraz na działce znajduje się pustostan w rejestrze zabytków. Piszę tutaj ponieważ to może być okazja dla kolejnego etapu rozbudowy Ilumino.

 • Biużowce
  Gość
  2017-03-01 12:13:15
  kurcze, 55m troszeczkę mało, a Illumino to jedyna świetna mieszkaniówka z potencjałem mogąca osiągać i po 90m

 • Łodziak
  Gość
  2017-03-01 13:50:49
  Rzeczywiście szkoda tej działki na coś tak niskiego.
  Jednym z powodów słabszego zainteresowania inwestorów Łodzią w porównaniu z innymi miastami są bowiem - oprócz słabego PR, polityki i często też ignorancji - bariery architektoniczno-komunikacyjne. Ograniczenia w wysokości budowania budynków wpływ ma ich całkowitą powierzchnię. NCŁ to w ocenie przyszłych inwestorów i najemców porażka, z uwagi brak dojazdu do niego ze wszystkich kierunków miasta. Rezygnacja z szerokiej Nowotargowej, z dojazdu Nowowęglową do Nowokonstytucyjnej zabiło potencjał NCŁ. Dlatego inwestorzy szukają działek lub biur wzdłuż głównych arterii miasta, ale blisko ścisłego centrum. Albo rezygnują i porostu udają się z biznesem do innych miast.

 • Biużowce
  Gość
  2017-03-05 12:07:46
  Dojazd lekko klapa a na dworcu też raczej pustki. Z tymi pustkami to do czasu. Miasto ma sporo terenów, które można świetnie zurbanizować. Są to tereny rolne otoczone dzielnicami : Widzew, Stoki, Mileszki. Z tego co gdzieś czytałem. Miały być one zagospodarowywane w razie wygranej konkursu związanego z "dzielnicą Dubaju"

 • Miras
  Gość
  2017-07-06 20:01:58
  Dla kupujących krótka historia i ostrzeżenie.
  Kupiłem mieszkanie z 1 etapu.
  I wszystko było by dobrze gdybym nie zapłacił przed usunięciem usterek...
  Kupiłem 09.2016 a do dziś sie proszę o usuniecie usterek.
  Brak profesjonalizmu osób pracujących u tego developera poznałem bardzo dobrze.
  Sprawdzajcie dobrze wszystko i NIE PŁAĆCIE DOPUKI NIE ZROBIĄ WSZYSTKIEGO.
  Później robią to miesiącami a na koniec mówią ze tego nie ma w projekcie...
  Pozdrawiam

 • helmut
  Gość
  2018-08-31 08:27:04
  Jestem mieszkańcem I etapu od ponad 1,5 roku. Jakość poniżej średniej, dużo usterek i wyciszenie a powiedzmy jego brak - słychać jak ktoś "pierdzi" 3 piętra wyżej. Nie wiem jak jest w innych nowych "apartamentowcach" ale tu jest to straszne. Ogólnie słabo. Pozdrawiam poszukujących swojego m.

 • emmi
  Gość
  2018-11-07 23:56:05
  Spoko inwestycja ale mogłoby być trochę wyższe

 • d86
  Użytkownik
  2019-01-17 18:44:27
  Nikomu nie polecam współpracy z firmą Mota Engil. Na każdym etapie zakupu mieszkania w inwestycji FajnyDom w Krakowie cały czas nerwy, bardzo czesto czulismy sie wprowadzani w blad przez biuro sprzedazy. Deweloper wybudował osiedle na gruntach o nieuregulowanej własności, do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy nie znajdzie się inny właściciel gruntów i nie stracimy wpłaconych zaliczek. W biurze sprzedazy w poczatkowych etapach nic nam nie chcieli powiedziec, dowiadywalismy sie wszystkiego na wlasna reke w urzedach. Ostatecznie sprawy własności gruntów uregulowane wiele miesięcy po terminie z umowy deweloperskiej. Umowa ostateczna zawarta prawie rok po terminie z umowy deweloperskiej. Klienci tracili przyznane kredyty MDM rodzina na swoim. Dotarcie do jakiejkolwiek informacji graniczyło z cudem, często otrzymywaliśmy sprzeczne informację od różnych pracowników tego biura. Dział techniczny nie przestrzega żadnych terminów z umowy deweloperskiej, usterki zgłoszone na odbiorze technicznym nie zostały usunięte w terminie. Jesteśmy już kilka miesięcy po zakupie mieszkania a do chwili obecnej nie usuneli częsci usterek. Podwykonawcy nie chcą przyjeżdzać usuwać usterek, o usunięcie najdrobniejszej trzeba wielokrotnie się prosić. Standardowa praktyką tego dewelopera jest określanie zgłoszonych usterek jako niezasadne. Jako klienci musi tracić wiele godzin na udowadnianie deweloperowi, że celowo nie niszczymy sobie mieszkania, tylko inwestycja zawiera liczne wady ukryte. W firmie córce dewelopera powołanej na budowę osiedla kilkukrotnie zmieniło się już większość pracowników łącznie z dyrektorami. Każdej nowej osobie trzeba od nowa przedstawiać historię zgłoszeń ponieważ z nieznanych nam powodów nie mają oni dostępu do dokumentacji poprzedników. W wielu mieszkaniach nieprawidlowo dziala ogrzewanie, a u niektorych w ogole nie dziala. Mieszkancy skarza sie dodatkowo na glosna wentylacje w mieszkaniach. Jezeli nic sie nie zmieni wspolnota mieszkaniowa bedzie musiala dochodzic usuniecia usterek na terenie wspolnym na drodze sadowej.

 • Odbiory Techniczne Mieszkań i Domów Łódź
  Gość
  2019-02-24 19:52:26
  Pomagamy bezstresowo przejść proces odbioru mieszkania, diagnozujemy problemy,demaskujemy usterki. Zapraszamy do współpracy. 881-299-580

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.