Ponownie ruszy budowa Białej Kamienicy w centrum Łodzi


2022.09.26
Autor: Piotr Maślak
Opóźnia się zabudowa pustej parceli w centrum Łodzi. Na rogu skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Więckowskiego ma stanąć Biała Kamienica, jednak budowa stanęła w miejscu. Deweloper zapewnia, że inwestycja wkrótce się rozpocznie.

Spółka Yuniversal Development jest właścicielem działki na rogu skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Więckowskiego w centrum Łodzi, na której wybudować ma 7-kondygnacyjny budynek wielorodzinny pod nazwą Biała Kamienica. Inwestycja oferuje 69 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach.

Pomimo, że już w listopadzie 2021 roku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego, to budowa stanęła w miejscu. Deweloper jako powód opóźnienia podaje dwa powody - remont sąsiadującej kamienicy przy ul. Zachodniej 76, a także konieczność przeniesienia kabli telekomunikacyjnych biegnących pod działką, na której stanąć ma Biała Kamienica. Wykonawca przeniósł już instalacje telekomunikacyjne, a rewitalizacja zabytkowej kamienicy jest już na finiszu. Yuniversal Development ma nadzieję, że w październiku ruszy budowa inwestycji na dobre.

Biała Kamienica na siedmiu kondygnacjach zaoferuje 69 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29,5 do 160 mkw. z tarasami lub loggiami albo balkonami. W parterze znajdą się dwa lokale usługowe, a w części podziemnej i na poziomie 0 - hala garażowa. Atrakcją apartamentowca będzie taras widokowy na najwyższej kondygnacji. Za projekt architektoniczny odpowiada prof. Robert Sobański z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Inwestycja w centrum miasta ma być współczesną wizją wielkomiejskiej kamienicy, dobrze wpisującą się w otoczenie i historię miasta.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.