Zniknie jeden ze wstydliwych rejonów Łodzi. "Ścianę płaczu" zastąpi Biała Kamienica


2021.09.09
Autor: Urbanity.pl
Na skrzyżowaniu ulic Zachodniej z Więckowskiego lada moment rozpocznie się budowa apartamentowca, który swoją architekturą nawiązywać ma do łódzkich kamienic.

Nowa inwestycja spółki Yuniversal Podlaski powstanie przy ulicy Zachodniej, w jej zaniedbanej części. Obok skrzyżowania z ulicą Więckowskiego wybudowany zostanie 6-piętrowy apartamentowiec pod nazwą Biała Kamienica, w której znajdzie się 69 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

Chodzi o rozprutą w latach 60. XX w. wschodnią pierzeję ul. Zachodniej (od ul. Zielonej do ul. Próchnika), która obecnie jest jednym ze wstydliwych rejonów miasta, od lat zwaną „ścianą płaczu” lub „łódzką Hiroszimą”. Na pustym od dawna placu, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa budynku, który swoją architekturą nawiązywać ma do łódzkich kamienic.

Inwestycja oferuje 69 mieszkań o powierzchniach od od 29,5 mkw. po apartamenty o metrażach nawet 160 mkw. W parterze zaplanowano przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe, natomiast poziom -1 służył będzie za halę garażową.

Biała Kamienica ma być gotowa w ciągu około 2 lat.

Komentarze


 • Nie wiem
  Gość
  2021-09-09 22:52:08
  Jestem naprawdę dumna z łodzi, która z miesiąca na miesiąc wygląda coraz lepiej! Mam nadzieję, że wyremontujemy kolejne miejsca i nadamy im nowe życie.... dawajcie więcej koloru i zieleni!

 • Iza
  Gość
  2021-09-10 00:20:06
  Kto pozwolił na budowę 6 pietrowego budynku, kiedy wszytkie w otoczeniu mają maksymalnie 4?

 • Anonim
  Gość
  2021-09-10 00:31:01
  Ja pierdzielę kolejny parking obok centrum miej ale super!!! Czekamy na 10 piętrowy parking żeby nie było tylu korków a nie setne miejsce pracy bądź mieszkalne lokum jakich jest wiele

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.