Pierwszy w Polsce akademik marki BaseCamp

2018.04.17

W łódzkim budynku dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej przy ulicy Rewolucji 1905 roku, powstał hotel studencki BaseCamp. Akademik to część prywatnej sieci, która ma swoje domy studenckie także w Kopenhadze i Poczdamie.

BaseCamp jest połączeniem modelu kampusów amerykańskich, bazującego na budowaniu zintegrowanych społeczności studenckich, ale z europejskim podejściem do designu. W Łodzi otwarty został pierwszy w Polsce akademik tej nowej marki na naszym rynku.

W łódzkim budynku dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej, na powierzchni około 3 700 metrów kwadratowych, znajdują się m.in. duża siłownia, kantyna, kawiarnia, klub studencki, księgarnia, kiosk, pralnia, sklep spożywczy i inne lokale usługowe, które niebawem zostaną oddane do użytku. BaseCamp Łódź to prywatne apartamenty jedno- i dwuosobowe, umeblowane, które posiadają łazienkę z prysznicem i aneksem kuchennym. Część lokali została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Rewolucji 1905 roku, tuż obok Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Inwestor ma w planach kolejne inwestycje w innych polskich miastach. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnych siedmiu obiektów na terenie Polski, Niemiec i Danii.

Za projekt architektoniczny BaseCamp Łódź odpowiadają architekci z pracowni Grupa 5.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • łkkk
    Gość
    2018-04-18 09:58:53
    Spoko budynek

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.