Łódzcy studenci czekają na nowy Dom Akademicki - Basecamp

2017.02.21

Pod koniec bieżącego roku, budynek dawnej drukarni w dzielnicy Śródmieście w Łodzi, zamieni się w Hotel Studencki - Basecamp. Inwestorem jest spółka Triton Academicus, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci.

Budynek z lat 60., który obecnie przechodzi generalny remont i modernizację, ma ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdzie się 487 pokoi jedno- i dwuosobowych o metrażach od 15 do 42 mkw. Każdy z pokoi będzie miał łazienkę i aneks kuchenny. Powstanie również wspólna przestrzeń do nauki i relaksu.

Hotel Studencki zlokalizowany jest w Śródmieściu, przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Parter i piwnica obiektu zostanie zagospodarowana pod ogólnodostępne lokale handlowo-usługowe o powierzchni około 3 600 mkw. Pod dziedzińcem znajdzie się garaż podziemny na 61 stanowisk.

Inwestor nie podaje na razie kosztów wynajmu pokoju. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci. Pierwsi studenci będą mogli się wprowadzić do hotelu jesienią tego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.