Nowojorski Flatiron w Łodzi. Na "serku" powstaną ekskluzywne apartamenty


2021.03.02
Autor: Urbanity.pl
Wkrótce ruszyć ma budowa nietypowego budynku na tzw. "serku" w Łodzi, który kształtem przypomniał będzie słynny Flatiron Building w Nowym Jorku.

Już na przełomie kwietnia i maja rozpocząć ma się realizacja nowej inwestycji Aura Development w Łodzi pod nazwą "New Iron" - „Nowe Żelazko”. Budynek powstanie na tzw. serku, czyli trójbocznej działce w rozwidleniu ul. A. Struga (przy skrzyżowaniu z ul. Wólczańską).

Na działce o powierzchni 1 100 metrów kwadratowych wybudowany zostanie budynek 5-6 kondygnacyjny, który będzie miał zróżnicowaną wysokość - 26, 22 i 18 metrów. New Iron powstać ma w strefie ochrony konserwatorskiej, dlatego musiał zostać zachowany podział działki w elewacji budynku, co sprawia wrażenie, że obiekt składa się z dwóch części.

Łódzki New Iron zaoferuje 37 apartamentów o zróżnicowanych metrażach i układach. Ostatnie piętro zostanie zagospodarowane pod ekskluzywne penthousy o metrażach sięgających nawet 127 mkw. z prywatnymi wyjściami na taras. W części parterowej budynku zaplanowano cztery lokale o charakterze handlowo-usługowym. Miejsca parkingowe znajdą się w części podziemnej.

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt.

Inwestycja Aura Development swoim kształtem, ale w mniejszej skali ma przypominać nowojorski Flatiron Building, czyli trójkątny wieżowiec wybudowany w 1902 roku.

Komentarze


 • Olo
  Gość
  2021-03-02 12:43:02
  Gdyby miał tak dwa razy więcej pięter to robił by wrażenie...

 • Gość
  Gość
  2021-03-02 18:06:35
  Patologii? Tam jest całkiem przeciętnie, żeby nie powiedzieć nudno. Idąc jednak dalej Twoim sposobem rozumowania, w miejscach "patologicznych" nie można stawiać budynków o podwyższonym standardzie najlepiej nic nie stawiać, tak aby patologia mogła dalej być patologią. Bo po co?

 • Mieszkaniec
  Gość
  2021-03-02 20:17:54
  Bardzo ładny !
  Niech zabudowują te dziury i wyrwy, których w Łodzi jest pełno.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.