Łódzki Flatiron Building coraz wyższy. Inwestycja premium na Polesiu


2023.02.20
Autor: Piotr Maślak
W strefie ochrony konserwatorskiej powstaje inwestycja New Iron, jeden z bardziej oryginalnych obecnie projektów w Łodzi. Wykonawca wznosi właśnie piątą kondygnację apartamentowca, którego inspiracją jest gmach Flatiron Building w Nowym Jorku.

New Iron, czyli Nowe Żelazko to łódzka inwestycja spółki Aura Development. U zbiegu ulic Struga i Wólczańska powstaje jeden z bardziej oryginalnych budynków w mieście, w którym łącznie znajdzie się niespełna 40 apartamentów, w tym luksusowe penthouse'y.

Budowa apartamentowca, na działce o powierzchni ponad 1100 metrów kwadratowych przy Struga 22, rozpoczęła się w maju 2021 roku. Obecnie w realizacji znajduje się piąta z sześciu kondygnacji naziemnych. Wkrótce inwestycja osiągnie swoją docelową wysokość, a wykonawca zakończy etap prac konstrukcyjnych. W ofercie dostępne są nawet największe, pond 200-metrowe mieszkania.

New Iron powstaje na trójkątnej działce, co sprawia, że swoim wyglądem nawiązuje do budynku Flatiron Building w Nowym Jorku. Budynek, który mieści się w strefie ochrony konserwatorskiej, posiadał będzie trzy różne wysokości - 26, 22 i 18 metrów. Zróżnicowanie to wynika z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Inwestycja oferuje łącznie 37 apartamentów, w rozkładach od 1-pokojowych do luksusowych penthouse’ów, z których największy ma mieć prywatny taras. Parter zostanie zagospodarowany pod cztery lokale o charakterze handlowo-usługowym oraz foyer, natomiast część podziemna na parking samochodowy. Przyszli mieszkańcy apartamentowca w centrum Łodzi będą mieli do dyspozycji m.in. eleganckie foyer, rowerownię, stanowisko do ładowania aut elektrycznych oraz system centralnej klimatyzacji.

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt.

Komentarze


 • Alus
  Gość
  2023-02-20 23:03:39
  Od kiedy to Wólczańska jest na Polesiu??
  Polesie zaczyna się od Gdańskiej...

 • PS
  Gość
  2023-02-20 23:05:36
  Ciekawe gdzie będą parkować ci co tam znajdowali od lat ostatnie wolne miejsce w okolicy..

 • Karola
  Gość
  2023-02-22 08:46:02
  No miejsce prestiż po prostu. Z każdej strony rzeka... samochodów. Hałas, spaliny i brud. Oczywiście w NY nikomu to nie przeszkadza więc tutaj też może znajdą się amatorzy. Sam budynek super.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.