Na dniach rusza budowa nowej wizytówki Łodzi. Inspiracją był nowojorski Flatiron Building


2021.04.08
Autor: Urbanity.pl
Inwestor apartamentowca New Iron, który powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Struga i Wólczańskiej w Łodzi podał datę rozpoczęcia jednej z ciekawszych inwestycji w centrum miasta.

Trójkątna działka o powierzchni ponad 1100 metrów kwadratowych przy skrzyżowaniu ulicy Struga i Wólczańskiej, na której powstać ma apartamentowiec o nietypowym kształcie została już ogrodzona i niebawem rozpoczną się prace budowlane. Początek prac inwestycji New Iron zaplanowano na 15 kwietnia.

Jedna z ciekawszych inwestycji w centrum Łodzi będzie nowoczesnym apartamentowcem, w którym zaplanowano około 40 mieszkań. Kształtem inwestycja ma przypominać stojący w Nowym Jorku - Flatiron Building, który potocznie nazywany jest żelazkiem. To właśnie stąd wzięła się nazwa dla łódzkiej inwestycji - New Iron, czyli Nowe Żelazko.

Apartamentowiec o podwyższonym standardzie przy ulicy Struga 22 będzie miał zróżnicowaną wysokość od pięciu do sześciu kondygnacji i wysokość do 26 metrów. W New Iron znajdzie się 37 mieszkań o łącznej powierzchni 3 000 mkw. W ofercie znajdą się lokale od 26 do 75 mkw., a także ekskluzywne penthouse'y o powierzchniach 124 m kw. z prywatnym wyjściem na taras.

Przyszli mieszkańcy apartamentowca w centrum Łodzi będą mieli do dyspozycji m.in. eleganckie foyer, rowerownię, stanowisko do ładowania aut elektrycznych oraz system centralnej klimatyzacji.

Prace budowlane mają rozpocząć się 15 kwietnia, a ich finał zaplanowano na marzec 2023 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Reform Architekt, a deweloperem jest Aura Development.

Komentarze


 • Richmond
  Gość
  2021-04-08 10:32:57
  Jaki kraj takie Flatiron Building XD
  Daliby sobie na wstrzymanie z tym upodobnianiem się do innych kultowych budowli.

 • Daniel Lenard
  Gość
  2021-04-08 12:32:55
  I dobrze.Łódź to miasto z potencjałem ale takie zaniedbane że aż przykro

 • Hanka
  Gość
  2021-04-08 15:37:32
  Super architektura i powiew świeżości, trzymam kciuki za inne inwestycje wypełniające puste przestrzenie w samym centrum miasta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.