Luksusowe apartamenty w XIX-wiecznej kamienicy w Łodzi

2021.11.24

Rozpoczyna się generalny remont kamienicy z końca XIX wieku zlokalizowanej przy ulicy Wólczańskiej 18 w Łodzi, w której znajdą się m.in. przeszklone penthousy.

Prywatny inwestor wyremontuje kamienicę przy ulicy Wólczańskiej 18, która jest dawną własnością Mieczysława Pinkusa. W zaniedbanym obiekcie powstaną luksusowe apartamenty. Prace budowlane rozpoczną się wkrótce.

Green Residence, bo tak nazywać się będzie dom po remoncie, oferuje łącznie 4 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 700 mkw. przeznaczona zostanie pod działalność handlowo-usługową w rozległych i wysokich (3,2-3,7 m) suterenach budynku. W kamienicy mieściło się będzie około 75 wysokiej klasy apartamentów premium, w tym kilka przeszklonych penthouse'ów w nowej nadbudowie w układzie tarasowym. Będą to luksusowe mieszkania z recepcją czynną 24 godziny na dobę.

Realizacja inwestycji odbywała się będzie pod nadzorem konserwatorskim, bo kamienica jest wpisana do rejestru zabytków. Oddanie do użytku planowane jest na koniec 2023 roku.

Kamienica przy Wólczańskiej 18 znajduje się vis-à-vis powstającego właśnie przystanku kolejowego Łódź Śródmieście. Pierwotnie mówiło się, że w obiekcie powstać miałby luksusowy akademik, a nawet basen.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Zefir
    Gość
    2021-11-27 17:18:29
    Piękny budynek i mam nadzieję, że powstaną w nim równie piękne apartamenty
    Na siedzibę akademika- szkoda.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.