Lex Deweloper pomoże kolejnemu deweloperowi w Łodzi? Nowa inwestycja na Widzewie


2023.01.24
Autor: Bartosz Motorek
Kolejny deweloper planuje za pomocą trybu specustawy „Lex Deweloper” budowę osiedla w Łodzi z budynkami o wysokości maksymalnie 25 metrów. Inwestycja na Widzewie-Wschodzie czeka na zgodę Rady Miejskiej.

Łódzka firma Budomal Estate chce wybudować na Widzewie-Wschodzie osiedle budynków wielorodzinnych. Chodzi o działkę między ul. Milionową i ul. Przybyszewskiego, na której zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego można wybudować jedynie niskie domy. Deweloper planuje pięć budynków o maksymalnie 7 kondygnacjach, czyli 25 metrach wysokości, dlatego będzie musiał wykorzystać specjalny tryb „Lex Deweloper”.

To już kolejny deweloper w Łodzi, który korzysta ze specustawy ułatwiającej budowanie inwestycji w innym kształcie niż to wynika z obowiązującego planu miejscowego. Wcześniej Rada Miasta wyraziła zgodę na budowę m.in. Golden Tower oraz Piotrkowska Point. Na najbliższej sesji, 1 lutego, pod obrady Rady Miejskiej trafi kolejny wniosek o pozwolenie na realizację osiedla na terenie przy ul. Mechanicznej 2/30.

W ramach planowanej inwestycji firmy Budomal Estate powstać ma pięć budynków, w których znajdzie się od 212 do nawet 406 mieszkań, a także lokale handlowo-usługowe i podziemna hala garażowa. Inwestycja powstać ma poza terenem Strefy Wielkomiejskiej, a, jej parametry są niezgodne z zapisami studium.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.