Budomal Estate planuje powiększenie osiedla w Łodzi zgodnie z "lex deweloper"


2023.03.08
Autor: Monika Kiereś
Budomal Estate planuje powiększyć osiedle Between w Łodzi o nowy budynek zgodnie z "lex deweloper", a lokalizacja czeka na zatwierdzenie przez Radę Miejską.

Firma Budomal Estate ma zamiar powiększyć osiedle Between, którego pierwsza część już powstaje przy ulicy Dowborczyków. Nowy budynek ma zostać zrealizowany zgodnie z przepisami specustawy mieszkaniowej "lex deweloper", a jego lokalizacja musi zostać zaakceptowana przez Radę Miejską. Wniosek o lokalizację inwestycji czeka na rozpatrzenie.

Budowa osiedla Between rozpoczęła się w połowie 2022 roku od prac ziemnych, realizowanych przy ulicy Dowborczyków 12. Na tej działce powstanie 5-kondygnacyjny budynek mieszkalny z 127 mieszkaniami oraz podziemnym parkingiem. Prace zostały wstrzymane po wykonaniu wstępnych robót, takich jak likwidacja kolizji sieci i budowa instalacji ciepłowniczej, która zaopatrzy również sąsiednią kamienicę. Prace na budowie zostaną jednak wkrótce wznowione.

II etap w trybie "lex deweloper"


Drugim etapem inwestycji Between będzie kolejny wielorodzinny budynek, który Budomal Estate planuje zbudować przy ulicy Targowej 11. Inwestor wykorzystuje specustawę, ponieważ ułatwia ona realizację inwestycji mieszkaniowych na terenach, na których wcześniej działały zakłady produkcyjne. Na działce, na której ma powstać budynek, kiedyś znajdowała się Fabryka Maszyn Introligatorskich "Introma". Planowany gmach będzie miał od trzech do siedmiu kondygnacji, na parterze będą lokale handlowo-usługowe, w części podziemnej hala garażowa, a na terenie osiedla zielone tereny rekreacyjne. Inwestor planuje zbudować od 105 do 115 mieszkań.

Jeśli wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej zostanie zatwierdzony przez Radę Miejską, budowa może rozpocząć się jeszcze w 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.