Poznaliśmy projekt inwestycji w Nowym Centrum Łodzi. Będzie kameralnie

2022.06.22

Ruszyła długo zapowiadana inwestycja firmy Budomal w Nowym Centrum Łodzi. Dwuetapowy projekt mieszkaniowy Between, pierwotnie miał także oferować przestrzeń biurową.

Pod adresem Dowborczyków 12 w Łodzi rozpoczęły się prace ziemne pod realizację kameralnej inwestycji mieszkaniowej Between firmy deweloperskiej Budowmal.

Pierwszy etap osiedla Between pomiędzy ul. Dowborczyków i Targową w Nowym Centrum Łodzi zakłada budowę 6-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, w którym znajdzie się 127 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 96 metrów kwadratowych. Minimalistyczną architekturę budynku uzupełnią ceglane akcenty na elewacji, nawiązujące do estetyki okolicznych nieruchomości i industrialnej historii miasta. W parterze znajdzie się przestrzeń pod handel i usługi.

Obecnie trwa przygotowanie fundamentów pod docelowy, podziemny garaż samochodowy. Do końca br., ma zostać przebudowana kolizja sieciowa i wykonanie nowego przyłącza cieplnego do powstającego mienia. Zakończenie prac budowlanych nastąpić ma w czwartym kwartale 2023 roku.

Pierwotnie deweloper Budomal planował realizację inwestycji, która zakładała funkcję mieszkaniową od strony Dowborczyków, a od Targowej - biurową. Obecna sytuacja związana ze spadkiem popytu na powierzchnie użytkowe sprawiła, że firma zrealizuje wyłącznie część mieszkaniową.

Źródło: Bartosz Motorek, Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Targowa Office, Between, Budomal

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.