Kolejne etapy prac na budowie podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi

2020.03.20

Trwają prace budowlane w Nowym Centrum Łodzi, gdzie powstaje podziemna ulica. Rozpoczęto już wykonywanie ścian szczelinowych, które pozwolą na zagłębienie terenu.

Do tej pory wykonanych zostało szereg rozbiórek i kolizji z infrastrukturą podziemną. Zdemontowano nawierzchnię chodników czy stary ślad ulicy Hasa. Uporządkowany został teren pomiędzy EC-1, a dworcem Łódź Fabryczna, przez który przebiegać będzie podziemna droga.

Obecnie trwa wykonywanie ścian szczelinowych, po zakończeniu których rozpoczną się prace ziemne i budowanie ścian i stropów podziemnej drogi.

Po zakończeniu wszystkich prac, ulica Hasa zagłębi się na około sześć metrów pod ziemię. Ulica będzie obsługiwać będzie tereny inwestycyjne Nowego Centrum Łodzi i przebiegała będzie pomiędzy E-C1 a działką należącą do firmy Ghelamco.

Do podziemnej ulicy dostaniemy się rampą zjazdową, zlokalizowaną pomiędzy budynkami zakładu energetycznego, a biurowcem mBanku. Ulica pozwoli nam dostać się do ronda, znajdującego się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Droga umożliwi również dostanie się do parkingu, który wybudowany zostanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi w kolejnym etapie inwestycji.

Na poziomie ulicy zaplanowano przyjazną przestrzeń dla mieszkańców z dużą ilością ławek i drzew, która połączy teren EC-1, przez rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.