Kolejne etapy prac na budowie podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi
Trwają prace budowlane w Nowym Centrum Łodzi, gdzie powstaje podziemna ulica. Rozpoczęto już wykonywanie ścian szczelinowych, które pozwolą na zagłębienie terenu.
Do tej pory wykonanych zostało szereg rozbiórek i kolizji z infrastrukturą podziemną. Zdemontowano nawierzchnię chodników czy stary ślad ulicy Hasa. Uporządkowany został teren pomiędzy EC-1, a dworcem Łódź Fabryczna, przez który przebiegać będzie podziemna droga.
Obecnie trwa wykonywanie ścian szczelinowych, po zakończeniu których rozpoczną się prace ziemne i budowanie ścian i stropów podziemnej drogi.
Po zakończeniu wszystkich prac, ulica Hasa zagłębi się na około sześć metrów pod ziemię. Ulica będzie obsługiwać będzie tereny inwestycyjne Nowego Centrum Łodzi i przebiegała będzie pomiędzy E-C1 a działką należącą do firmy Ghelamco.
Do podziemnej ulicy dostaniemy się rampą zjazdową, zlokalizowaną pomiędzy budynkami zakładu energetycznego, a biurowcem mBanku. Ulica pozwoli nam dostać się do ronda, znajdującego się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Droga umożliwi również dostanie się do parkingu, który wybudowany zostanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi w kolejnym etapie inwestycji.
Na poziomie ulicy zaplanowano przyjazną przestrzeń dla mieszkańców z dużą ilością ławek i drzew, która połączy teren EC-1, przez rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna.
Do tej pory wykonanych zostało szereg rozbiórek i kolizji z infrastrukturą podziemną. Zdemontowano nawierzchnię chodników czy stary ślad ulicy Hasa. Uporządkowany został teren pomiędzy EC-1, a dworcem Łódź Fabryczna, przez który przebiegać będzie podziemna droga.
Po zakończeniu wszystkich prac, ulica Hasa zagłębi się na około sześć metrów pod ziemię. Ulica będzie obsługiwać będzie tereny inwestycyjne Nowego Centrum Łodzi i przebiegała będzie pomiędzy E-C1 a działką należącą do firmy Ghelamco.
Do podziemnej ulicy dostaniemy się rampą zjazdową, zlokalizowaną pomiędzy budynkami zakładu energetycznego, a biurowcem mBanku. Ulica pozwoli nam dostać się do ronda, znajdującego się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Droga umożliwi również dostanie się do parkingu, który wybudowany zostanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi w kolejnym etapie inwestycji.
Na poziomie ulicy zaplanowano przyjazną przestrzeń dla mieszkańców z dużą ilością ławek i drzew, która połączy teren EC-1, przez rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób