Rusza remont zajezdni tramwajowej w Łodzi za prawie 150 mln zł

2021.09.20

W poniedziałek, 20 września podpisana zostanie umowa na remont Zajezdni Chocianowice w Łodzi, która pochodzi z 1901 roku.

Wykonawcą łódzkiej zajezdni tramwajowej Chocianowice została firma Budimex, która za kwotę ponad 136 mln zł zrealizuje ten ważny dla miasta projekt. Remont potrwa do końca 2023 roku.

Zajezdnia Chocianowice wybudowana została w 1901 roku i początkowo obsługiwała tylko trasę do Pabianic, dowożąc mieszkańców podmiejskich terenów do fabryk i zakładów w centrum Łodzi.

W ramach remontu zajezdni tramwajowej odnowiona zostanie elewacja obiektu. Wykonawca przywróci jej pierwotną formę i architektoniczne detale. Pojawią się stylizowane bramy wjazdowe i nowa stolarka okienna, a wnętrze hali zostanie wzbogacone szeregiem wyeksponowanych dźwigarów z drewna. Projekt zakłada także wymianę torowisk i sieci trakcyjnej. Modernizacji poddana zostanie również istniejąca remiza tramwajowa.

Zajezdnia Chocianowice po remoncie będzie miała 5 262 mkw. powierzchni użytkowej i znajdzie się w niej 30 tramwajów Moderusów Gamma, których produkcja rozpocznie się w najbliższych miesiącach.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.