Trwa modernizacja najstarszej łódzkiej zajezdni. Powróci pierwotna forma i architektoniczne detale


2022.01.12
Autor: Urbanity.pl
Za prawie 140 mln zł trwa modernizacja najstarszej łódzkiej zajezdni, której początki sięgają 1901 roku. Jest to jedna z trudniejszych logistycznie inwestycji, gdyż prowadzona jest przy działającej zajezdni.

Po zakończeniu prac przy opracowywaniu szczegółowego harmonogramu oraz rozwiązań technicznych, przystąpiono do prac rozbiórkowych na terenie zajezdni Chocianowice. W najbliższych miesiącach planowane są roboty związane z oświetleniem elektrycznym oraz liniami kablowymi. Ruszą także roboty ziemne oraz prace związane z demontażem sieci trakcyjnych oraz torów.

Modernizacja najstarszej łódzkiej zajezdni sprawi, że odnowiona zostanie elewacja obiektu, w tym przywrócenie pierwotnej formy i detali architektonicznych. Pojawią się stylizowane bramy wjazdowe i nowa stolarka okienna. W ramach inwestycji wymienione zostaną torowiska i sieci trakcyjne.

Ponadto wyremontowana zostanie istniejąca remiza tramwajowa oraz wybudowana nowa, dwutorowa część hali do obsługi taboru. Pojawi się nowy budynek portierni i układ drogowy wraz z oświetleniem.

Zajezdnia Chocianowice po rozbudowie i modernizacji będzie miała 5 261 mkw. powierzchni użytkowej. Inwestycja o wartości 136 221 544,00 zł brutto została w części sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Do odnowionej zajezdni trafi 30 tramwajów Moderusów Gamma.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.