Kiedyś ruina, dziś ponownie zachwyca. Dawna fabryka w centrum Łodzi nową siedzibą samorządu
Zakończyła się gruntowna modernizacja i remont dawnej fabryki Koppela przy ul. Sienkiewicza 61A. W odnowionych wnętrzach pofabrycznego budynku znajdzie się nowa siedziba jednostek łódzkiego samorządu.
Początki dawnej fabryki Koppela zlokalizowanej na działce przy ul. Sienkiewicza 61A sięgają pierwszej dekady XX wieku. Zrujnowany zabytek w centrum Łodzi został uratowany i odzyskał dawny blask i funkcjonalność. W pofabrycznym budynku znajdzie się nowa siedziba jednostek łódzkiego samorządu, która zostanie dostosowana do potrzeb mieszkańców, również tych z niepełnosprawnościami.
Gruntowny remont budynku dotyczył każdego jego elementu. W ramach inwestycji wymienione zostały stropy, a także stolarka okienna i drzwiowa, położone zostały nowe instalacje. Zabytkowa zabudowa zyskała nowy dach i odrestaurowaną elewację. Poddasze zostało podniesione, a dobudowania części obiektu zwiększyły powierzchnię użytkową. Na parterze została wybita brama pod nowe połączenia z ulicą Nawrot oraz z pasażem Schillera. Poprowadzi tędy nowy pasaż.
fot. LODZ.PL
Przy ścianie szczytowej fabryki, od strony pasażu Schillera, znajduje się szklana wieża z tarasem na ostatniej kondygnacji. Budynek został dostosowany pod nowe funkcje - biurowe i usługowe. Wyeksponowano drewniane i żeliwne słupy oraz posadzkowe płyty żeliwne znajdujące się dawniej w fabryce.
W odnowionych murach kompleksu znajdą się biura Urzędu Miasta rozlokowane na piętrach od 1 do 4. Na 4 i 5 piętrze zaplanowano przestrzeń pod 5 lokali użytkowych, w tym gastronomicznych.
Początki dawnej fabryki Koppela zlokalizowanej na działce przy ul. Sienkiewicza 61A sięgają pierwszej dekady XX wieku. Zrujnowany zabytek w centrum Łodzi został uratowany i odzyskał dawny blask i funkcjonalność. W pofabrycznym budynku znajdzie się nowa siedziba jednostek łódzkiego samorządu, która zostanie dostosowana do potrzeb mieszkańców, również tych z niepełnosprawnościami.
fot. LODZ.PL
Przy ścianie szczytowej fabryki, od strony pasażu Schillera, znajduje się szklana wieża z tarasem na ostatniej kondygnacji. Budynek został dostosowany pod nowe funkcje - biurowe i usługowe. Wyeksponowano drewniane i żeliwne słupy oraz posadzkowe płyty żeliwne znajdujące się dawniej w fabryce.
W odnowionych murach kompleksu znajdą się biura Urzędu Miasta rozlokowane na piętrach od 1 do 4. Na 4 i 5 piętrze zaplanowano przestrzeń pod 5 lokali użytkowych, w tym gastronomicznych.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski