Kamienica Jakuba Windmana w Łodzi przejdzie remont. Jeden z największych budynków przy ulicy Legionów

2021.03.18

Będąca w fatalnym stanie kamienica Jakuba Windmana przy ulicy Legionów 37A w Łodzi przejdzie gruntowny remont. W ramach inwestycji powstaną mieszkania, biura oraz lokale użytkowe.

Zabytkowa kamienica zlokalizowana przy ulicy Legionów 37A w Łodzi to jeden z największych budynków w okolicy. Niebawem obiekt o powierzchni 1 200 metrów kwadratowych powinien otrzymać pozwolenie na budowę. Remont ruszyć ma w maju 2021 roku.

W ramach inwestycji przy Legionów 37A wyremontowana zostanie cała kamienica wraz z jej podwórkiem. W trakcie prac m.in. podniesione zostanie poddasze, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie mieszkań na najwyższej kondygnacji. Przebudowany zostanie również budynek dawnej stajni i przybudówki, a w północno-zachodniej części działki wybudowana będzie kotłownia. Rozebrane zostaną istniejące garaże i pomieszczenia gospodarcze, które znajdują się w północno-wschodniej części nieruchomości.

W odnowionej kamienicy przy Legionów 37A znajdzie się 27 mieszkań, 6 lokali usługowych, 4 pracownie artystyczne oraz restauracja na parterze frontowego budynku. Kolejne trzy poziomy budynku zajmą biura. Zabytkowy obiekt stajni przekształci się w pracownię artystyczną. Kamienica zostanie przyłączona do sieci centralnego ogrzewania.

Koszt inwestycji to 16,44 mln zł. Prace remontowe mają ruszyć w maju, a ich zakończenie planowane jest na druga połowę 2022 roku.

Przypomnijmy, że miasto planuje również remont ulicy Legionów, na którą m.in. wrócą tramwaje oraz pojawi się tam dużo drzew. Prace mają rozpocząć się w 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.