Jest zgoda dla Golden Tower w Łodzi. W centrum powstanie nowa wizytówka miasta


2021.12.23
Autor: Urbanity.pl
Rada Miejska w Łodzi zgodziła się na budowę 72-metrowego wieżowca w centrum miasta. Znany łódzki biznesmen Piotr Misztal może ruszać z budową Golden Tower.

W środę, 22 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Łodzi, na której mieliśmy poznać decyzję radnych, co do planów budowy wieżowca na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154 (przy „Centralu II”). Inwestor skorzystał z zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej (zwanej też „Lex developer”), czyli ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.

Specustawa to jednak nie wszystko, ponieważ musi jeszcze nastąpić zgoda samorządu lokalnego. Taką decyzję podjęli łódzcy radni, dzięki czemu Piotr Misztal może wreszcie rozpocząć realizację spektakularnego projektu w centrum miasta. W 40-osobowej radzie 22 radnych było "za", siedmioro przeciw, a 11 nie oddało głosu lub wstrzymało się.

Jak zapowiada łódzki biznesmen - Golden Tower stanie się nową wizytówką Łodzi.

Z uwagi na kolorystykę elewacji budynku przy Piotrkowskiej 154, inwestycja będzie nosiła nazwę Golden Tower, czyli Złota Wieża. Za projekt architektoniczny 72-metrowego budynku odpowiada studio Design Lab Group. Inwestycja zaoferuje na większości kondygnacji apartamenty klasy premium - ma ich być od 85 do 110. Parter wieżowca zostanie zagospodarowany pod gastronomię, strefę wejściową oraz wjazd na parking. Na VI piętrze lokatorzy będą mieć do dyspozycji basen i strefę relaksu, a na antresoli także siłownię.

Pierwsze prace na działce przy Piotrkowskiej 154 mają rozpocząć się wiosną 2022 roku. W pierwszej kolejności wykonane zostaną roboty związane z przeniesieniem podziemnych sieci biegnących pod działką. Golden Tower ma być gotowe do końca 2023 roku. Inwestycja została pozytywnie zaopiniowana przez wszystkie niezbędne instytucje - w tym Biuro Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Komentarze


 • Byrt
  Gość
  2021-12-23 11:26:18
  Wizualne cudo.

 • Xyz
  Gość
  2021-12-23 15:32:01
  No jeszcze tego złodzieja dawno nie było...

 • gość
  Gość
  2021-12-23 20:28:05
  szok na tak małej działce...taki kolos.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.