Inwestycję Brama Miasta w Łodzi wybuduje spółka A15 Tenali Inwestments

2015.06.16

We wtorek, 16 czerwca br., odbyła się licytacja sprzedaży nieruchomości, która mieści się przy ulicy Kilińskiego w Łodzi. Najwyższą ofertę kupna działki, na której powstać ma projekt Brama Miasta, złożyła spółka A15 Tenali Inwestments należąca do grupy Skanska z kwotą 28,5 mln zł. Cena wywoławcza wyniosła 28,2 mln zł.

Wtorkowa licytacja była już drugim podejściem sprzedaży nieruchomości pod realizację obiektu biurowo-usługowego Brama Miasta. W pierwszym przetargu, który odbył się w 2013 roku, kupno działki wyraziła spółka LDZ Brama, która zaoferowała ponad 40 mln zł. Firma wpłaciła zaliczkę wynoszącą 12 mln zł., jednak po pół roku spółka wycofała się z realizacji inwestycji.

Spółka A15 Tenali Inwestments była jedyną firmą, która zgłosiła do licytacji ogłoszonej przez miasto. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", nowy właściciel działki w ciągu najbliższych kilku tygodni ma podać pracownię, która opracuje nową koncepcję pod Bramę Miasta.

Łódzka Brama Miasta, według projektu przygotowanego przez amerykańskiego architekta polskiego pochodzenia Daniela Libeskinda, ma mieć 16 pięter i wysokość 64 metrów. Powierzchnia użytkowa obiektu to 38,6 tys. mkw., która składać się ma z pomieszczeń biurowych oraz lokali handlowo-usługowych. Prawa do projektu ma spółka Atlasu i Budomalu, która pierwotnie miała realizować projekt.

Łódzki budynek musi zagwarantować przejście z ulicy Kilińskiego przez środek działki do dworca Łódź Fabryczna i terenów wokół dworca.

Według wstępnych założeń, inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu pięciu lat od momentu podpisania umowy zakupu działki.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.