Inauguracja biurowca Ogrodowa 8 Office w Łodzi

2018.10.04

W niedalekiej odległości od ulicy Piotrkowskiej w Łodzi powstał nowoczesny biurowiec Ogrodowa 8 Office, którego inwestorem jest firma Warimpex. Do obiektu wprowadzili się już pierwsi najemcy.

Budynek biurowy Ogrodowa 8 Office w Łodzi oferuje ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu, z czego niecałe 4 000 mkw. zajmują lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Warimpex dysponuje już pozwoleniem na użytkowanie obiektu.

„Dziękuję za tę inwestycję. Powoli zbliżamy się w Łodzi do 500.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w naszym mieście, ale Ogrodowa Office ze względu na swój styl, miejsce, w którym się znajduje jest perłą w koronie łódzkich biurowców” – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Według założeń architektów biurowca przy Ogrodowej 8 było stworzenie nowoczesnego biurowca, który dodatkowo nawiązywał będzie do historycznej zabudowy Łodzi. Inwestycję tworzą dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych, których przeszklona fasada odzwierciedla historyczny podział działek i nawiązuje do stylów architektonicznych różnorodnej zabudowy ulicy Piotrkowskiej. Przez wewnętrzny pasaż możemy dostać się do głównego lobby biurowego.

Ogrodowa Office może pochwalić się szeregiem tzw. „zielonych rozwiązań”, co sprawia, że biurowiec efektywnie wykorzystuje energię. Miłośnicy dwóch kołek mają do dyspozycji szatnie i prysznice, a w podziemnym parkingu samochodowym na 326 miejsc znajdą się też stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Łódzki budynek ubiegał się będzie o certyfikat certyfikat BREEAM.

Za proces komercjalizacji Ogrodowa 8 Office odpowiada firma doradcza CBRE. Biurowiec został wynajęty w prawie 50 proc. Wśród najemców biurowych znajdziemy takie firmy jak MakoLab S.A., PwC Polska sp. z o.o., Bank Handlowy w Warszawie S.A., działający pod marką Citi Handlowy, oraz Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. W części handlowo-usługowej znajdą lokale m. in. PKO Bank Polski, salon fryzjerski Luisse, a także kawiarnio-cukiernia oraz piekarnia oraz restauracja Meating Point.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Ogrodowa 8 Office, Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, CBRE Property Management Poland

Komentarze


 • qbiack
  Gość
  2018-10-08 11:50:50
  Pozwolę sobie zauważyć odstępstwa od wcześniej prezentowanych wizualiacji biurowca - nigdzie nie było trakcji, świateł i słupow oświetleniowych, a jak jest kazdy widzi!

 • Ben
  Gość
  2018-10-11 12:48:11
  Czemu te wszystkie nowe biurowce mają takie szare, cmentarne elewacje? Czy architekci nie potrafią już się bawić kolorami?

 • Hanka do Ben
  Gość
  2018-10-13 08:24:30
  O i znowu widać twój kolejny marudny wpis hahaha.
  Wszędzie poza naszym miastem wszystko jest przecież takie kolorowe.
  Mijając Wrocław drogą S8 popatrz tylko na SkyTower jaki jest piękny i kolorowy.
  Tu drogi chłopcze decyduje bilans zysków i strat !
  I trochę więcej optymizmu życzę bo Łódź naprawdę ruszyła i z tego trzeba się cieszyć...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.