Hi Piotrkowska najwyższym łódzkim biurowcem. Inwestycja osiągnęła 82 metry.

2020.02.13

Powstający w centrum Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 155 kompleks wielofunkcyjny Hi Piotrkowska, osiągnął już docelową wysokość. Konstrukcja wieży biurowej osiągnęła wysokość 82 metrów.

Hi Piotrkowska to kompleks trzech budynków, który powstaje w centrum Łodzi. Inwestycja składa się z dwóch budynków biurowych oraz hotelu sieci Hampton by Hilton. Inwestor poinformował właśnie, że zakończono konstrukcję 82-metrowej wieży, co sprawia, że budynek stał się najwyższym łódzkim biurowcem.

Pozostałe dwa obiekty inwestycji, czyli hotel i biurowiec, które zlokalizowane są od strony ulicy Piotrkowskiej, już wcześniej osiągnęły stan surowy zamknięty. Budowa Hi Piotrkowska ma potrwać do czerwca 2020 roku.

Wieża biurowa kompleksu Hi Piotrkowska to dwudziestopiętrowy budynek o wysokości 82 metrów. Oba biurowce oferują 21 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A+, uzupełnionej o 5 000 mkw. przestrzeni handlowo-usługowej. Hotel Hampton by Hilton mieści się w 8-kondygnacyjnym budynku, w którym znajdzie się 149 pokoi dla gości oraz restauracja.

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe na elewacji i wewnątrz wieży biurowej. Mniejszy biurowiec ma już swój docelowy wygląd zewnętrzny, dlatego już w III kwartale br., wprowadzą się do niego najemcy.

W Hi Piotrkowska funkcjonowały będą takie firmy jak PKO BP, Starbucks, HEBE, Just GYM, Żabka, Namieszane Grill & Bar, Apteka Europejska, Telfan GSM, piekarnia i bistro Z pieca Rodem, a także Apteka Europejska i Delikatesy Fabryczne. Wśród najemców kompleksu znalazły się też biura serwisowane New Work. Za wynajem powierzchni biurowej odpowiadają agencje Knight Frank i CBRE.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Erbud, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • łłk
    Gość
    2020-07-08 02:33:47
    Super czekamy na inwestycje ponad 100 metrowe

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.