Gotowy biurowiec firmy Comarch w Łodzi

2016.12.05

Zakończyła się realizacja nowego gmachu łódzkiego biurowca Comarch, który znajduje się przy ulicy Jaracza 76/78. W nowy obiekt wkomponowane zostały mury dawnej fabryki Wienera. Generalnym wykonawcą była firma Skanska.

Pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków realizowana była inwestycja firmy Comarch, w ramach której wybudowany został budynek biurowy wraz z parkingiem podziemnym. Dodatkowo wykonawca przebudował i zaadaptował wzniesiony w okresie międzywojennym istniejący budynek pofabryczny Wienera.

Biurowiec Comarch łączy funkcję biurową i konferencyjną, która zlokalizowana została na pierwszych trzech kondygnacjach. Nad nimi znajduje się wieża składająca się z dodatkowych sześciu kondygnacji biurowych. Parter budynku został zagospodarowany pod bistro.

Główne wejście do Centrum Biurowo-Konferencyjnego Comarch mieści się od strony ulicy Jaracza. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi niecałe 10 000 metrów kwadratowych, z czego 7 616 mkw., zostało zagospodarowane pod pomieszczenia biurowo-konferencyjne.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska, która otrzymała za wykonanie zadania 38,8 mln złotych netto.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.