Fiasko łódzkiej inwestycji Brama Miasta

2014.06.25

Pomimo szumnych zapowiedzi budowy nowego symbolu Łodzi, dwie łódzkie firmy Atlas i Budomal nie wybudują budynku biurowo-usługowego - Brama Miasta. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", spółka LDZ Brama wycofała się z kupna działki pod inwestycję.

W najbliższy piątek, inwestor miał podpisać akt notarialny i ostateczne przypieczętować gotowość do realizacji inwestycji. Według informacji "Gazety" spółka LDZ Brama zrezygnowała z przeprowadzenia budowy projektu.

LDZ Brama została założona przez dwie łódzkie firmy: Atlas i Budomal, które wykupiły działkę pod inwestycje za rekordowe 40 mln zł. Spółka wpłaciła ponad 4 mln zł wadium, a następnie kolejne 12 mln zł zaliczki. Umówiono się, że reszta zostanie zapłacona do końca czerwca.

Póki co, nie są znane powody dla których firmy odstąpiły od realizacji projektu. Atlas oraz Budomal odmawiają komentarza w tej sprawie. Inwestycja nie zostanie zrealizowana, ponieważ nie spiął się jej biznesplan - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Na razie urzędnicy miejscy milczą i oficjalnie przygotowują się do piątkowego podpisania aktu notarialnego.

Brama Miasta była sztandarowym projektem Nowego Centrum Łodzi. Projekt zakładał wybudowanie budynku biurowego o co najwyżej 13 kondygnacjach. Budynek zaprojektowany został przez amerykańskiego architekta polskiego pochodzenia Daniela Libeskinda

Nie wiadomo, czy teren zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.