Fabryka Aktywności Miejskiej w zabytkowej fabryce przy Tuwima w Łodzi

2020.10.07

Od lutego trwają prace remontowe zabytkowej łódzkiej fabryki Henryka Wagnera, w której po zakończeniu mieściła się będzie Fabryka Aktywności Miejskiej.

Fabryka Henryka Wagnera znajduje się przy ulicy Tuwima 10 w Łodzi i obecnie przechodzi generalny remont i przebudowę. Fabryka maszyn i przyborów tkackich wybudowana została w 1881 roku, a w okresie międzywojennym należała do Teodory Ordyńskiej, Rozamundy Wagnerowej oraz Tadeusza Ordyńskiego. Po zakończeniu II wojny światowej upaństwowiony zakład produkował części do maszyn włókienniczych, później przystosowano jego wnętrza do potrzeb handlu i usług.

W lutym rozpoczęły się prace budowlane. Do tej pory zdemontowany został dach, a wykonawca wykonał nadbudowę. Równolegle prowadzone były prace przy elewacji. Po skuciu tynku odsłoniła się ceglana elewacja fabryki.

Po zakończeniu remontu obiekt będzie pełnił funkcję administracyjno-biurową z usługami na parterze. Przy Tuwima 10 w Łodzi mieściła się będzie m.in. Fabryka Aktywności Miejskiej, czyli dawne Biuro Partycypacji Społecznej UMŁ. W odnowionym obiekcie zaplanowano dwie sale konferencyjne, lokal użytkowy, dwanaście sal biurowych, sześć pomieszczeń administracyjnych, przestrzeń do działań artystycznych oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Wokół zabytkowej fabryki pojawi się zielony ogólnodostępny skwer dla mieszkańców śródmieścia. Koszt inwestycji to 13,5 mln zł. Prace budowlane potrwają do jesieni 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Tuwima 10

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.