Dawna fabryka Wagnera w Łodzi przechodzi remont. Będą m.in. biura

2020.04.07

Trwa generalny remont i przebudowa dawnej fabryki przyborów tkackich i maszyn Wagnera przy ulicy Tuwima 10 w Łodzi.

Na budowie przy ulicy Tuwima 10, gdzie znajduje się dawna fabryka przyborów tkackich i maszyn Wagnera, zdemontowany został już dach, skuwany jest tynk i odsłaniana ceglana elewacja. Wykonawca przystępuje do prac konstrukcyjnych przy nadbudowie.

W ramach inwestycji zabytkowy obiekt przyjmie nową funkcję - administracyjno-biurową z częścią usługową na parterze. Część powierzchni w obiekcie zajmie Biuro ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. W wyremontowanym budynku znajda się ponadto dwie sale konferencyjne, lokal użytkowy, dwanaście sal biurowych, sześć pomieszczeń administracyjnych, przestrzeń do działań artystycznych oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Dawna fabryka Wagnera zostanie poddana remontowi i przebudowie. Odnowiona zostanie elewacja, nadbudowana zostanie jedna kondygnacja od strony północnej, a wymianie ulegnie instalacja wewnątrz obiektu. Zmiany czekają również na podwórzu, gdzie zasadzone zostaną drzewa i niska roślinność. Przy obiekcie nie zabraknie stojaków na rowery, ławek oraz koszy na śmieci.

Wartość inwestycji wynosi prawie 13, 5 mln złotych. Całość ma być gotowa jesienią 2021 roku.

Fabryka maszyn i przyborów tkackich Henryka Wagnera wybudowana została w 1881 roku na miejscu małej fabryki wyrobów bawełnianych, założonej w 1853 roku przez Jana Wagnera (ojca). Po II Wojnie Światowej zakład produkował części do maszyn włókienniczych, później przystosowano jego wnętrza do potrzeb handlu i usług. Na terenie fabryki zachował się oryginalny, niewielki komin z 1881 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.