Docelowa wysokość I biurowca Bramy Miasta


2018.09.11
Autor: Urbanity.pl
Na budowie kompleksu biurowego Brama Miasta w Łodzi zakończyły się właśnie prace żelbetowe na najwyższej kondygnacji biurowej pierwszego biurowca. Inwestycja powstaje w Nowym Centrum Łodzi.

Łódzka Brama Miasta ma już swoją docelową wysokość, dlatego w najbliższym czasie rozpocznie się pokrywanie pierwszego biurowca kortenowo-szklaną elewacją. W połowie przyszłego roku oddanych zostanie około 27 800 mkw. powierzchni najmu.

Elewacja obu budynków pokryta będzie kortenem, w Łodzi jeszcze niespotykanym w takiej skali, czyli rdzawym materiałem nawiązującym do fabrycznego klimatu miasta. Wkrótce zamontowany zostanie fragment kortenowej fasady, dzięki czemu będzie można zobaczyć jak prezentował się będzie ten materiał.

Ściany obu budynków od strony wspólnego dziedzińca będą przeszklone. Przyszli pracownicy Bramy Miasta będzie mogli korzystać z otwartego placu z małą architekturą, kawiarniami, otoczonymi zielenią. Przestrzeń między biurowcami i wokół zaprojektowano tak, by mogły się tam odbywać wydarzenia kulturalne i inicjatywy, takie jak kino letnie

Docelowo inwestycja zaoferuje około 41 400 mkw. powierzchni GLA oraz 231 miejsc parkingowych. Budynek I etapu w najwyższym miejscu będzie miał 15 kondygnacji naziemnych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia medusa group.

Komentarze


 • adam
  Gość
  2018-09-14 17:34:00
  moze byc. ale jak na brme miast to raczej nazwe powinni zmienic na szlaban miasta :) elo

 • eemi
  Gość
  2018-10-04 18:40:30
  Niestety bryły kanciaki zwykłe a plus za fasadyminus za małą wsokość

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.