Central European Logistics Hub z kolejną halą Media Expert. Powstał centralny kompleks dla dystrybucji krajowej


2022.09.05
Autor: Monika Kiereś
2 września odbyło się uroczyste otwarcie najnowszej części centrum logistycznego Media Expert w Central European Logistics Hub. Inwestycja została połączona z istniejącym budynkiem Media Expert, tworząc centralny kompleks dla dystrybucji krajowej. Miejsce pracy dla około tysiąca pracowników.

W obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej otwarta została najnowsza część centrum logistycznego Media Expert w Central European Logistics Hub. Inwestycja składa się z dwóch hal - jednej oddanej teraz do użytku i drugiej ukończonej w 2021 roku. Łącznie to około 160 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Obiekty połączone zostały za pomocą przenośników taśmowych z istniejącym budynkiem Media Expert, tworząc centralny kompleks dla dystrybucji krajowej.

Obecnie centrum logistyczne Media Expert w Łodzi tworzą trzy budynki o łącznej powierzchni ponad 270 000 mkw., a kolejne 35 000 m kw. jest w budowie. W kompleksie pracować będzie około tysiąc osób.

Panattoni przez 17 lat swojej działalności w Łodzi dostarczyło w regionie miasta ponad 2 mln m kw. Aż 270 000 m kw. deweloper wybudował dla Media Expert

Po 4 latach od momentu, kiedy wspólnie z Panattoni ogłosiliśmy powstanie największego w Polsce centrum produkcyjno-dystrybucyjnego, możemy zakomunikować, że w zasadzie jest ono już na ukończeniu. To wręcz niewyobrażalne, że w tak krótkim czasie udało się w Łodzi wybudować od podstaw tętniącą życiem dzielnicę przemysłową, która stworzyła nowe miejsca pracy i bez wątpienia przyczynia się do rozwoju miasta. Dziękuję firmie Panattoni za zaufanie, którym obdarzyła Łódź, Wasze inwestycje tworzą infrastrukturę, dzięki której możliwy jest rozwój firm w Łodzi. Chcę również serdecznie podziękować firmie Media Expert, która zdecydowała, że to właśnie w Łodzi powstanie centralny kompleks logistyczny dla dystrybucji krajowej. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, żebyście w Łodzi czuli się jak najlepiej – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.

Central European Logistics Hub zlokalizowany jest w granicach Łodzi. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się stacja kolejowa, a we współpracy z Miastem zostanie uruchomione dedykowane połączenie autobusowe. Docelowo kompleks oferował będzie ponad 720 000 m kw. powierzchni najmu. Hub napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi, która ma w sumie dać 7 tys. miejsc pracy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.