Byłby to najwyższy wieżowiec w Łodzi. Czy powstanie?

2019.12.27

Znany w Łodzi biznesmen Piotr Misztal chciałby postawić ponad 100-metrowy wieżowiec w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. Na drodze do jego realizacji stoją jednak przepisy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Piotr Misztal jest gotowy wydać prawie 200 mln zł., aby w centrum Łodzi, u zbiegu ulicy Piotrkowskiej z aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego stanął 110-metrowy wieżowiec, który byłby najwyższym obiektem w mieście. Projekt przygotowała pracownia Design Lab Group.

Łódzki biznesmen posiada działkę przy ulicy Piotrkowskiej 154, którą wylicytował rok temu od miasta za kwotę 3 mln zł. Chce wybudować w tym miejscu drapacz chmur, który miałby łącznie 32 kondygnacje. Misztal Tower to budynek podzielony na dwie bryły - na dole w obiekcie funkcjonowałby pierwszy w Łodzi 5-gwiazdkowy hotel z 80 luksusowymi apartamentami. Ofertę uzupełniłyby dwie restauracje, centrum konferencyjne oraz siłownia i SPA.

Z kolei na siedemnastu kolejnych piętrach zaplanowano 72 apartamenty mieszkalne. Do tego skybar z tarasem zewnętrznym na wysokości 92 metrów (poziom +27), a także podziemny parking samochodowy.

Na przeszkodzie do realizacji takiej wizji wieżowca Misztal Tower stoją jednak przepisy, które reguluje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Na działce przy Piotrkowskiej 154 może stanąć budynek nie wyższy niż 25 metrów. Gdy Piotr Misztal kupował działkę, takie prawo już obowiązywało. Z kolei w bliskim sąsiedztwie planowanego wieżowca powstaje ponad 80-metrowy kompleks Hi Piotrkowska. W tym przypadku, kiedy inwestor składał pozwolenie na budowę, miejscowy plan jeszcze nie działał.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" miasto już zakomunikowało, że budowa takiego budynku w tym miejscu jest niemożliwa.

Teraz do akcji wkroczyć mają architekci Design Lab Group, którzy planują odwiedzić urzędy, zaprezentować swój projekt i przekonać urzędników, w tym konserwatora zabytków, do zmian w przepisach - czytamy w gazecie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Misztal Tower

Komentarze


 • Anonimowy
  Gość
  2019-12-27 15:05:30
  No mam nadzieje ze powstanie, dobry budynek polskiego inwestora

 • Wwaproject
  Gość
  2019-12-27 15:58:42
  Nie wysoki ale ladny, pasuje wysokością do lodzi

 • Tadkotrader
  Gość
  2019-12-27 15:59:46
  W lodzi nie ma 5 gwiazdkowych hoteli? :○○○○

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.