Kiedy otwarcie Galerii Bawełnianka w Bełchatowie? Inwestor podaje datę i nowego najemcę


2022.11.22
Autor: Bartosz Motorek
Mija ponad 10 lat od momentu, kiedy rozpoczęła się budowa Galerii Bawełnianka w Bełchatowie. Data otwarcia centrum handlowo-rozrywkowego była już wielokrotnie przesuwana, a obecnie jej inauguracja planowana jest na koniec I kwartału 2023 roku. Równolegle zapełnia się lista najemców, która poszerzyła się m.in. o luksusową markę jubilerską W.Kruk.

Galeria Bawełnianka zlokalizowana jest w centrum Bełchatowa, na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Obecnie inwestorem jest firma GBB Invest sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest spółka TG Capital Sp. z o.o., należąca do holdingu finansowego działającego głównie w branży deweloperskiej oraz inwestycyjna spółka RM Investments Sp. z o.o., działająca na rynku nieruchomości.

Przypomnijmy, że pierwotnie otwarcie galerii handlowej miało nastąpić w drugiej połowie 2012 roku. W międzyczasie zmieniali się właściciele Bawełnianki, a pusty budynek latami świecił pustkami. Obecny właściciel kupił w 2019 roku obiekt za 57 mln złotych od syndyka masy upadłościowej spółki Bawełnianka, zapewniając, że galeria zacznie tętnić życiem w pierwszej połowie 2021 roku. Tego terminu także nie udało się dotrzymać, a obecnie podaje się jako datę otwarcia Bawełnianki - marzec 2023 roku.

Bełchatowskie centrum handlowe zaoferuje ponad 80 sklepów i punktów usługowych, uzupełnione o strefę rozrywki z kinem i klubem fitness. W ostatnim czasie do grona najemców Bawełnianki dołączyła luksusowa marka jubilerska W.Kruk. Wśród pozostałych najemców znajdują się takie sklepy jak: Reserved, Half Price, Mohito, Cropp, House, eobuwie oraz Biedronka.

Zmotoryzowani klienci galerii będą mieli do dyspozycji parking samochodowy na 700 stanowisk.

Za wynajem Bawełnianki odpowiada firma Cushman&Wakefield, natomiast nadzór inwestorski nad komercjalizacją obiektu sprawuje firma Mallson Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.