Galeria Bawełnianka ma zostać otwarta w pierwszej połowie 2021 roku


2019.09.27
Autor: urbanity.pl
Stojący od kilku lat pustostan ma szansę zatętnić życiem. Właściciel obiektu wybrał firmę Cushman & Wakefield by ta skomercjalizowała Galerię Handlową Bawełnianka.


Właścicielem obiektu jest krakowska firma Gbb Invest Spółka z o.o. która kilka miesięcy temu kupiła go za 57 mln złotych od syndyka masy upadłościowej spółki Bawełnianka.
Galeria zlokalizowana jest na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Obiekt dysponuje 23 000 mkw. i będzie w stanie pomieścić blisko 100 sklepów i punktów usługowych, a także restauracje oraz strefa rozrywki z kinem i klubem fitness. Otwarcie sklepu było wielokrotnie przekłądane, nowy inwestor zapewnia, że tym razem obiekt zacznie funkcjonować w pierwszej połowie 2021 r.

- Jesteśmy świadomi ogromnego potencjału Galerii Bawełnianka łączącej historię miasta z jego obecnym, nowoczesnym obliczem. Jest to miejsce, które z naszą pomocą ma szansę stać się najczęściej odwiedzanym obiektem handlowo-rozrywkowym w okolicy. Na co dzień współpracujemy z dyrektorem galerii odpowiedzialnym za wynajem powierzchni ze strony inwestora, panem Sebastianem Kieleckim. Dzięki tej bliskiej współpracy oraz umiejętnemu połączeniu oferty handlowej, gastronomicznej i rozrywkowej, chcemy stworzyć najbardziej popularne miejsce do spotkań w mieście, odpowiadające aktualnym potrzebom jego mieszkańców – powiedziała Lucyna Śliż, Associate, Dyrektor Rozwoju Biznesu, Dział Powierzchni Handlowych, Cushman & Wakefield.

Komentarze


 • Ag
  Gość
  2019-09-27 21:03:41
  A podobno miało być w 2020

 • Mieszkaniec
  Gość
  2019-09-28 23:25:00
  Do tej pory szczury ja wpierdo.......

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.