Boom budowlany w Bełchatowie

2011.07.18

W tym roku w Bełchatowie ruszą 4 duże inwestycje budowlane, w sumie ma na nich pracować około 4 tys. osób. Takiego boomu budowlanego Bełchatów nie przeżywał od czasu wybudowania miejscowej elektrowni i kopalni, kiedy to powstało większość budynków. Na terenie miasta ruszają cztery potężne inwestycje: budowa dwóch centrów handlowych, siedziby PGE oraz rozbudowa największego w mieście hotelu - informuje naszemiasto.pl

Praca wre na placu budowy galerii "Bawełnianka". Robotnicy wylewają już fundamenty. W najbliższych dniach mają się tam pojawić olbrzymie stacjonarne żurawie obrotowe.
- Na terenie budowy na razie pracuje kilkudziesięciu robotników, jednak wkrótce ta liczba ma sięgnąć trzech tysięcy osób.

Na budowie innego centrum handlowego - "Olimpii" przy ulicy kolejowej równiez pojawili sie już budowlańcy. Jak informuje inwestor - firma Echo Investment SA. - trwają zaawansowane roboty ziemne, które umożliwią powstanie fundamentów budynku.
Docelowo przy wznoszeniu "Olimpii" ma pracować pół tysiąca ludzi.
Jesienią ma się rozpocząć przebudowa pierwszego odcinka ul. Armii Krajowej.

Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć ogromna inwestycja na osiedlu Binków, gdzie zaplanowano budowę biurowca koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Budynek stanie przy ulicy Budryka, w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu Kaufland. Całość ma kosztować blisko 50 mln zł.

Kolejna inwestycja rozpocznie się na przełomie sierpnia i września, będzie to rozbudowa Hotelu Sport. Spółka Elbest jest w przededniu rozstrzygnięcia przetargu. Do marca 2013 r. ma powstać nowe skrzydło hotelu z restauracją na 80 osób, 40 dwuosobowymi pokojami oraz salą konferencyjną na 400 osób.

Źródło: naszemiasto.pl

Inne wiadomości o Hotel Sport, Galeria Bawełnianka, Galeria Olimpia, Biurowiec PGE

Komentarze


 • pipi
  Gość
  2011-07-18 17:22:41
  za dużo już tych galerii

 • Nomad
  Gość
  2011-07-18 21:07:04
  tylu analitykow sie poci i grube pieniadze bierze a tu jeden pipi skomentowal zapal do budowy wielkich galerii w mniejszych miastach ze sensu niema...

 • kozi
  Gość
  2011-07-28 10:18:15
  dlaczego za duzo... wedlug mnie bardzo dobrze moze w koncu to miasto zacznie zyc.. bardzo sie postarzalo.. tam nie ma mlodziezy. nie ma gdzie wyjsc nawet sie ubrac, jak dla mnie inwestycje na plus, moze w koncu w dzien premiery filmowej bede mogl go obejrzec u siebie!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.