Włocławek będzie miał nowoczesny biurowiec. Ruszyła budowa w ramach Programu Fabryka


2022.10.21
Autor: Piotr Maślak
Wbito pierwszą łopatę pod budowę nowoczesnego biurowca we Włocławku. W ramach Programu Fabryka powstanie inwestycja biurowa Tertio Ponte o wartości netto wynoszącej prawie 51 mln zł. Będzie to pierwszy biurowiec klasy A w tym mieście.

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca Tertio Ponte przy ulicy Broniewskiego we Włocławku. W ramach inwestycji powstanie budynek biurowy, który zaoferuje ponad 11 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia w standardzie technicznym klasy A. Unibep, jako generalny wykonawca wybuduje ponadto podziemny garaż samochodowy, niezbędną infrastrukturą oraz zagospodaruje teren.

11 października odbyło się oficjalne wbicie pierwszych łopat na placu budowy inwestycji w ramach Programu Fabryka, za który odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółka Operator ARP. Partnerem przedsięwzięcia jest samorząd miasta Włocławka, który wskazał działkę pod budowę biurowca. Wartość inwestycji to prawie 51 mln zł netto.

Tertio Ponte będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem, który zaoferuje około 5 000 mkw. przestrzeni biurowej i ponad 2 000 mkw. powierzchni dedykowanej pod handel i usługi. W podziemnej hali garażowej zaplanowano 80 stanowisk postojowych, uzupełnionych o 64 miejsca parkingowe naziemne.

Biurowiec będzie gotowy do użytku wiosną 2024 roku.

Włocławek jest trzecią, po Stalowej Woli i Elblągu, lokalizacją, w której ruszyła budowa nowoczesnego biurowca w ramach Programu Fabryka.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.