Rozbudowują Centrum Nowe Bielawy w Toruniu o park handlowy


2022.05.30
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Rozpędu nabiera rozbudowa centrum handlowego Nowe Bielawy w Toruniu, która zakłada budowę parku handlowego w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Inwestycja trwa już cztery miesiące.

Na horyzoncie widać już szkielet nowego retail parku w sąsiedztwie Centrum Nowe Bielawy w Toruniu. Inwestycja "wychodzi z ziemi" i zaczyna piąć się w górę. Początkowy etap prac na rozbudową Nowych Bielaw trwał niecałe cztery miesiące.

Na działce w sąsiedztwie Nowych Bielaw zakończyły się już prace ziemne oraz fundamentowe, które są podwalinami parku handlowego. W ciągu ostatnich tygodni wykonawca inwestycji skupił się na stawianiu konstrukcji żelbetonowej i stalowej. Powstał też już cały blok zapleczy technicznych budynku.

Rozpoczęły się już prace związane z konstrukcją i poszyciem dachu. Na tym etapie widać więc zarys parku handlowego i jego skalę. Według harmonogramu do końca lipca br., gotowy ma być stan surowy zamknięty inwestycji. W sierpniu pierwsi najemcy będą odbierać swoje lokale.

Nowy park handlowy w sąsiedztwie Nowych Bielaw będzie miał minimalistyczną bryłę w formie prostopadłościanu z aluminiowo-szklaną fasadą w część wejściowej i pokrytą płytą warstwową w pozostałych częściach. Do każdego ze sklepów będzie można się dostać bezpośrednio z ulicy. Zmotoryzowani klienci będą mieli do dyspozycji parking na 100 miejsc postojowych.

Centrum Nowe Bielawy, które znajduje się we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, oferuje 25 000 mkw. powierzchni GLA, na której funkcjonuje 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Do kluczowych najemców toruńskiego centrum otwartego w 2002 roku są takie marki jak: Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.