Wkrótce dworzec Bydgoszcz Zachód stanie się nowoczesny i ekologiczny


2022.05.25
Autor: Urbanity.pl
Na przełomie maja i czerwca rozpocząć ma się przebudowa dworca Bydgoszcz Zachód, który po zakończeniu inwestycji stanie się nowoczesny i przyjazny dla wszystkich grup podróżnych. Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą przebudowy.

Dworzec Bydgoszcz Zachód przejdzie metamorfozę. Wkrótce ruszy jego przebudowa - obiekt zyska nową elewację i kolorystykę, nowy zegar, zadaszony przedsionek i podświetlenie. Duże zmiany dla podróżnych zajdą także we wnętrzu obiektu. PKP S.A. podpisały już umowę z wykonawcą, który przystąpi do realizacji zadania na przełomie maja i czerwca br.

Od nowa zaprojektowana została poczekalnia dla podróżnych. Wnętrze dworca Bydgoszcz Zachód utrzymane będzie w bieli i szarościach. Duże okna dostatecznie doświetlą pomieszczenie, a także wielkoformatowa szklana witryna w obrębie wejścia głównego. Aranżację uzupełni nowoczesne oświetlenie, w formie kwadratowych opraw podwieszanych do sufitu. Poczekalnia będzie klimatyzowana i wyposażona w ławki, gabloty z rozkładami jazdy oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. W sąsiedztwie znajdą się toalety.

Przebudowany dworzec będzie posiadał wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. energooszczędne oświetlenie w technologii LED wraz z automatyką sterującą, a za optymalizację zużycia energii elektrycznej, wody i ciepła będzie odpowiadał system BMS (Building Managemnet System) sterujący urządzeniami i instalacjami.

Zmiany widoczne będą także w najbliższym otoczeniu bydgoskiego dworca, gdzie pojawi się nowe oświetlenie, elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze czy nowa nawierzchnia. Przy obiekcie dostępne będą miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Koszt przebudowy dworca Bydgoszcz Zachód to 4,31 mln złotych brutto. Inwestycja będzie gotowa w II kwartale 2023 roku. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD sp. z o.o. z Torunia, a dokumentację projektową przebudowy dworca opracowała pracownia WK Architekci sp. z o. o. ze Swarzędza.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.