Przebudowany zostanie dworzec Bydgoszcz Zachód. Otwarcie w przyszłym roku

2021.07.14

Ogłoszony został przetarg na wybór generalnego wykonawcy przebudowy dworca kolejowego Bydgoszcz Zachód.

Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły już prace projektowe i ogłosiły przetarg na wykonawcę przebudowy dworca kolejowego Bydgoszcz Zachód. Termin składania ofert w postępowaniu mija 9 sierpnia bieżącego roku.

Zadaniem inwestycji jest m.in. dostosowanie dworca do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprawa jego estetyki oraz sprawienie, że obiekt stanie się bardziej nowoczesny. Budynek zmieni swoje oblicze, choć zachowa swoją pierwotną bryłę.

Nową kolorystykę zyska elewacja dworca Bydgoszcz Zachód, na której dodatkowo pojawi się nowoczesny zegar. Przebudowane zostanie wejście do obiektu, które umieszczono w obrębie wysuniętej w kierunku peronu części budynku, zyskując tym samym zadaszoną powierzchnię przed poczekalnią.

Duże zmiany widoczne będą także wewnątrz budynku, gdzie na nowo zaaranżowana zostanie poczekalnia dla podróżnych. Pojawi się nowoczesne oświetlenie w formie kasetonowych opraw podwieszanych do sufitu. W poczekalni zaplanowano miejsce na ławki, gabloty z rozkładami jazdy oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. Obok znajdą się toalety.

Dworzec Bydgoszcz Zachód po przebudowie stanie się też bardziej ekologiczny i bezpieczny. Z kolei w najbliższym otoczeniu obiektu zaplanowano elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze. Zostanie również ułożona nowa nawierzchnia. Przy budynku zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Prace nad przebudową dworca mają rozpocząć się jesienią br. Dworzec zostanie oddany podróżnym latem 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • XXI
  Gość
  2021-07-14 13:02:08
  XXI w. Druga dekada, a projekt wygląda jak kupa... Dlaczego nie może wyglądać jak Bydgoszcz Leśna?

 • Abc
  Gość
  2021-07-14 15:05:10
  W XIX wieku za Wilusia było ładniej...

 • Piter
  Gość
  2021-07-14 16:53:25
  No fakt, nie powala. Zastanawiam się, po jakim czasie będzie zdewastowany? Tam musiałby być ciągle monitoring, albo straż kolejowa, czy policja. A dworzec w Nakle chyba też jest nadal w opłakanym stanie, chyba że mylę się.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.