Szczegóły 55-metrowego apartamentowca Nordic Astrum w Bydgoszczy

2016.11.17

Firma Nordic Development otrzymała pozwolenie na budowę 16-kondygnacyjnego budynku Nordic Astrum w Bydgoszczy. Obiekt, w którym znajdą się również luksusowe apartamenty powstanie na działce przy ulicy Babia Wieś.

Nordic Astrum będzie miał piętnaście pięter i wzniesie się na wysokość 55 metrów. W budynku zaplanowano 191 mieszkań, z czego najbardziej luksusowe apartamenty znajdą się na kondygnacjach od 10 pietra w górę. Najmniejsze lokale będą miały metraż od 35 metrów kwadratowych, a ekskluzywne apartamenty od 150 do nawet 200 mkw.

Oprócz mieszkań w budynku zaplanowano również lofty, restaurację, klub fitness, a nad samą rzeką Brdą powstanie amfiteatr i marina.

Niższe piętra Nordic Astrum zostaną zagospodarowane pod powierzchnię komercyjną. Oprócz lokali handlowo-usługowych ma się znaleźć tutaj również przestrzeń biurowa pod wynajem. Łącznie w ramach inwestycji dostępnych będzie 179 miejsc parkingowych, z czego większość znajdzie się w podziemnej hali garażowej.

Za projekt architektoniczny apartamentowca, który wzniesiony zostanie na terenie dawnej giełdy hurtowej, odpowiada biuro architektoniczne Arsplan Grzegorza Rosy z Bydgoszczy.

Pierwsze prac budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwają około 24 miesięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.