Budowa Nordic Haven wkroczyła w nowy etap

2015.04.01

Zakończyła się budowa części komercyjnej największego apartamentowca w Bydgoszczy. Wykonawca przystąpił do etapu mieszkalnego.

Zlokalizowany w ścisłym centrum miasta Nordic Haven jest pierwszą na tak dużą skalę inwestycją w Bydgoszczy. Gmach ma mierzyć 55 m wysokości, posiadać 18 kondygnacji i składać się z 129 mieszkań. Dotychczas powstały dwie podziemne oraz cztery naziemne kondygnacje. Na trzech pierwszych piętrach znajdą się lokale handlowe i usługowe z przeznaczeniem m.in. na restaurację, klub fitness, biura, gabinety lekarskie oraz sklep wielopowierzchniowy. Na poziomie pierwszego piętra położone jest wewnętrzne patio o pow. prawie 2 tysięcy m kw. Z tego miejsca mieszkańcy będą mogli podziwiać panoramę Bydgoszczy oraz przepływającą obok budynku Brdę. Budowa dziedzińca wymagała odpowiedniej technologii. Musiała tu być wykonana kablobetonowa konstrukcja sprężona stropu o rozpiętości 26 metrów bez żadnej podpory. To pierwsza w Polsce konstrukcja tego typu na taką skalę. ? wyjaśnia Marcin Gąsior, Dyrektor ds. inwestycji w Nordic Development S.A.

Budowa kompleksu mieszkalno-biurowego ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Obecnie wykonawca rozpoczął realizację części mieszkalnej. Na nabywców czekają wysokiej klasy apartamenty w metrażach 34-150 m kw. Połowa lokali znalazła już swoich właścicieli.

Źródło: urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.