Zamieszanie wokół apartamentowca Nordic Haven

2014.09.08

Po ostatniej informacji od spółki Nordic Development o wypowiedzeniu umowy firmie Interbud-Lublin - wykonawcy inwestycji Nordic Haven w Bydgoszczy - głos w sprawie zabrała lubelska spółka, która uważa, że umowa z inwestorem jest nadal ważna.

Interbud-Lublin w kwietniu ubiegłego roku podpisał umowę dotyczącą wybudowania apartamentowca Nordic Haven przy ulicy Grottgera w Bydgoszczy. Parę dni temu spółka Nordic Development poinformowała, że wypowiada umowę, powołując się na paragraf 19. kontraktu. W ostatnim czasie pojawiły się także informacje o rzekomym przestoju w budowie, ale spowodowanym jedynie względami technologicznymi.

Jak podaje w komunikacie firma Interbud, wypowiedzenie umowy uważa za "nieskuteczne i niezasadne". Zdaniem spółki powołana podstawa wypowiedzenia jest bowiem "nieważnym zapisem umowy, a w konsekwencji samo wypowiedzenie również jest nieważne". Jak czytamy dalej w komunikacie "w konsekwencji nie zachodzą żadne podstawy do zgłaszania w stosunku do Emitenta (Interbud) jakichkolwiek roszczeń finansowych. Termin wykonania umowy ustalono na 22 lipca 2016 roku i jest on wystarczający na wypełnienie przez Emitenta zobowiązań z niej wynikających".

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


  • Jak zwykle
    Gość
    2014-09-14 05:47:49
    Żałosne Nordic, żałosne, a ja głupi miałem nadzieję...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.