Bydgoszcz: Na Babiej Wsi nad Brdą wybudują jednak apartamentowiec

2022.07.29
Autor: Piotr Maślak

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, która nakazywała zakopanie dziury w ziemi, wykopanej pod realizację inwestycji apartamentowej Nordic Astrum. Budowa 50-metrowego apartamentowca ruszy jesienią.

Spółka B-29 z Radzymina, która jest właścicielem nieruchomości nad Brdą w Bydgoszczy, dostała zielone światło i może wznowić budowę apartamentowca Nordic Astrum. Jak zapowiada inwestor, prace rozpoczną się jesienią bieżącego roku.

Wznowienie inwestycji, której początki sięgają 2017 roku, to skutek decyzji wojewódzkiego inspektora, który uchylił decyzję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, nakazującą zakopanie dziury. Kiedy w listopadzie 2017 roku w trakcie prac pękła ściana budynku przy ulicy Babia Wieś 8, a tramwaje przestały kursować w stronę ronda Bernardyńskiego, realizacja projektu 50-metrowego apartamentowca utknęła w miejscu. Właściciel terenu musiał wykonać ekspertyzę, która wskaże m.in. sposób usunięcia zagrożeń powodowanych przez wykop.

Miasto planowało uchylić wydane pozwolenie na budowę, jednak Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że nie ma podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w tej sprawie.

Spółka B-29 z Radzymina, która w 2021 roku zakupiła działkę od Nordic Development za 13,5 mln zł, planuje wznowić inwestycję. Nordic Astrum ma być wysoki na 50 metrów i zaoferuje 210 mieszkań na 16 kondygnacjach naziemnych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.